02.05.2018

Nutikuu üritus „Nutikalt terveks!”

24. ja 26. aprillil leidis meie lasteaias aset nutikuud ja tervisekuud ühendav üritus „Nutikalt terveks!” Üritusel said lapsed erinevate haridusrobotitega tegutsedes uurida, kuidas olla terve. 24. aprillil toimetasid robotitega Limpsikad, Rüblikud ja Krõllid, 26. aprillil aga Õunakesed, Kiisupere ja Päikeselapsed.

Esmalt kogunesid lapsed muusikasaali, kus neid tervitas Kilpkonn (õpetaja Kaisa). Järgnevalt „lendasid” saali nutikad mesilased (õpetajad Maarika, Marge, Helen, Miina ja Kristel). Üheskoos tehti virgutusvõimlemist ning otsustati koos seiklema minna. Iga rühm sai endale koodilehe kolme QR koodiga, mis peitsid endas fotosid meie lasteaia ruumidest ehk tegevuspesadest. Laste ülesandeks oli fotolt ruum ära tunda ja üles leida. Igas tegevuspesas ootas lapsi mõni põnev ülesanne, mille lahendamiseks kasutati roboteid.

Blue-Boti pesa: Lapsed valisid kaardi, otsisid mängualuselt vastava värviga märgistatud pildi, programmeerisid roboti pildile liikuma ning otsustasid, kas pildil kujutatud toiduaine on tervisele kasulik või mitte.

Bee-Boti pesa: Lapsed said robotite abil puu- ja aedvilju joonistada.

Ozoboti pesa: Lapsed valisid pildid, millel oli kujutatud tervisele kasulikke tegevusi. Vanemad lapsed kleepisid pildid suurele paberile, joonistasid iga pildi juurde viiva raja ning asetasid Ozobotid rajale sõitma. Valminud plakatid said lapsed hiljem rühma kaasa. Nooremad lapsed asetasid sobivad pildid radade otstesse ja panid robotid radadele liikuma. Veel aitasid lapsed Ozobotil labürinti läbida.

Igas punktis kleebiti pärast ülesannete lahendamist koodikaardile sinine täpike. Kui kõik kolm täpikest olemas, koguneti taas muusikasaali, kus toimus lõbus tervise teemaline viktoriin. Meeleolukas üritus lõppes ühistantsuga. Meenutuseks toimekast hommikust sai iga laps endale nutitelefoni kujulise medali.

Suur-suur tänu kõigile lastele ja õpetajatele!

 

õpetaja Miina

Rohkem fotosid  https://flic.kr/s/aHsmiDn8Y9