24.04.2018

Nutinädal Tallinna Läänemere Lasteaias

Tallinna Läänemere Lasteaia I keskmises rühmas (Hunt) toimus 9. aprillist kuni 13. aprillini nutinädal. Nutinädala eesmärgiks oli interneti tundmaõppimine.

Hunite nutinädal} 09.04.-13.04.2018.jpgNutinädala juhatas sisse animafilm "Jänku-Jussi internetimaailm", mis lastepäraselt selgitas, mida internet endast kujutab.
Teisipäeval, 10. aprillil tulid appi II kooliks valmistuva rühma (Põder) lapsed, kes olid juba õppinud tegutsema haridusrobotitega. Väikesed õpetajad viisid läbi õppetegevuse jagades oma kogemusi Bee-Bot, Blue-Bot ja Ozobot robotide kasutamiseks. Algul näidati, kuidas Bee-Bot’id tantsivad ja hiljem õpetati erinevaid ülesandeid lahendama. Bee-Bot’id olid terve nutinädala laste lemmikmänguasjad – neid pandi tantsima, nendega joonistati kujundeid ja mängiti niisama.Hunite nutinädal 09.04.-13.04.2018.jpg
Nädala jooksul mängiti ka arvutis erinevaid õppemänge ja värviti värvimispilte. Üllatus-üllatus! Paljudele lastele oli tundmatu tegelane "arvutihiir" ja selle kasutamisest kujunes paras väljakutse.
Nutinädal oli huvitav, täis uusi teadmisi ja sisukat tegevust. Muidugi oodatakse, millal tuleb järgmine nutikalt tore nädal.