28.04.2017

Nutiõhtu Pokude rühmas

28.04.2017 a toimus Pokude rühmas Tallinna Nutikuu raames nutiõhtu. Eesmärgiks oli lastevanematele tutvustada nutiseadmeid, mille abil me muudame oma tegevused lasteaias huvitavamaks, mitmekesisemaks ja õppetegevuse mängulisemaks. Kutsusime külla lapsevanemad ning laste õed ja vennad.

Tutvustasime Edisoni, millega me osalesime ka Robotexil. Edisoniga on võimalus astuda esimesed sammud robootika-, teaduse- ja tehnoloogiamaailma. Edison on programmeeritav robot, mis on ühilduv LEGO-ga. Edison oskab tuvastada ja vältida takistusi, järgida joont ja reageerida plaksutamisele. Edison on meil suureks abiks käeliste tegevuste juures.

Little Bits koosneb erivärvilistest elektroonilistest komponentidest, mida saab magnetitega omavahel vooluringi loomiseks hõlpsasti kokku ühendada. Eri juppe omavahel ühendades saab panna põlema tulesid, käivitada mootorit.

Bee Bot, on algajasõbralik robot, mida on lastel lihtne programmeerida. Ta saab liikuda edasi, tagasi, paremale, vasakule. Hea abiline tundide läbiviimisel. Temaga on võimalik õppida numbreid, tähti, geomeetrilisi kujundeid. Saab ise välja mõelda erinevaid põrandamänge. Kinnitades roboti külge viltpliiatsi, saab isegi joonistada. Lapsed saavad ise erinevaid ülesandeid välja mõelda.

Lapsed olid väga rõõmsad, et said oma vanemaid õpetada ja koos meisterdada. Osa lapsi arvasid, et nii võiks iga reede olla, sest koos on tore tegutseda.

Nutiõhtut viis läbi Pokude rühma õpetaja Siiri Murumäe.