15.03.2017

ÕPPEKÄIK TÄDU LOODUSÕPPERAJAL "KENA KEVADE ON KÄES"

Meelespea ja Sinilille rühm sai osa 15.03 seiklusrikkast matkast Tädu Loodusõpperajal. Avastasime kõik koos kevadet. Kummagi rühma eest hoolitses lisaks õpetajatele veel ka 2 toredat matkajuhti.

Tädu loodusõpperada asub Harjumaal Viimsi vallas Randvere tee ääres ja kulgeb mööda metsateed. Raja pikkus on 3,5 km, aga meie laste jaoks rada lühendati, et saaksime teha rohkem peatumisi. Õppekäik kujunes väga huvitavaks. Saime uurida, vaadata, maitsta, kuulata, katsuda ja nuusutada. Loomulikult jäi aega ka mängimiseks.

Omandasime palju uut! Näiteks saime teada, millest selline nimi Tädu Loodusõpperajal? Nägime puid, mis kasvavad kivi peal. Saime oma silmaga näha Rähnide restorani, maitsta kuusevaiku, sest just seda kasutati vanasti suuhügieeni hoidmiseks. Õppisime tundma puid, mida käivad söömas põdrad ja saime teada, et selles metsas ei ela tegelikkuses karusid. Hoopis põdrad kraabivad oma suurte sarvedega puid. Selgeks sai ka, millised on kuuse või männikäbid? Saime näha ja katsuda palju erinevaid samblaid ja tuvastada loomade jälgi. Nägime isegi suure põdra jälgi ja kakat. Matkajuht andis lastele ka nuusutada ja vaadata erinevate loomade pabulaid ning olime kõik tunnistajateks, et väljaheidetel puudus spetsiifiline lõhn. Olid suhteliselt lõhnatud. 

Matkajuhtidel olid kaasas suured seljakotid, kus sees oli palju huvitavat. Samuti oli seal sees ka natukene magusat :) Peale pabulate vaatamise ja nuusutamise küsis matkajuht, kas keegi julge sooviks järgmisi pabulaid, mida just hakkasime nuusutama/vaatama ka maitsta. Lastel oli nalja kui palju ja üks julge oli ka kohe nõus, kuna arvatavasti ta tundis lõhnast kohe ära, et tegu šokolaadiga. Saime maitsta ka suuri rosinaid šokolaadis. 

Aega jäi meil vaikuses kuulda ka metsa hääli ja kõige paremini sai seda teha silmad kinni. Metsa tänamiseks kallistasime lõpetuseks puid ja soovisime neile häid soove.

 

Nii meie retk kujunes! Lapsed pidasid vapralt vastu ja olid väga tublid seiklejad. Tõelised rändurid - nagu ka meie lasteaia tunnuslause ütleb: " Elurõõmus laps purjetab kaugele".

 

Aitäh matkajuhtidele toreda õppekäigu eest - järgmise korrani!

 

Pilte saab vaadata siit

 

Kristiina Kons

Pirita Lasteaia õppealajuhataja