15.04.2019

Õiekeste ja Päikeslaste rühma lapsed külastasid Ämaris asuvat Logistikapataljoni

Reedel, 12.04.2019 tähistas Ämaris paiknev kaitseväe toetuse väejuhatuse logistikapataljon oma sajandat sünniaastapäeva, kui väeosa võttis avatud uste päeval vastu üle 400 külalise.

Ametlikult 9. aprillile langevat üksuse sünnipäeva tähistati pataljonis terve nädala kestel, alustades esmaspäeval pataljoni reservväelase nooremseersant Georg Abozenko poolt ajateenijatele korraldatud malesimultaaniga ning lõpetades täna toimunud piduliku rivistuse, avatud uste päeva ning pataljoniülema vastuvõtuga tegev- ja reservväelastele.

Külalistel oli võimalik tutvuda logistikapataljoni sõdurite varustuse, relvastuse, tehnika ja masinatega ning proovida osavust õhkrelvadega märki lastes. Omapärast võrdlusmomenti pakkus 100 aasta vanune soomusauto „Estonia“, mis osales Vabadussõjas soomusautode kolonni koosseisus, kõrvutatuna tänapäevase soomukiga, mis on kaitseväes kasutuses. Lisaks hindasid pataljoni ajateenijad laste poolt pataljoni joonistusvõistlusele saadetud töid. Sünnipäevapeole kohaselt pakuti külalistele sõdurisuppi ja kringlit.

Logistikapataljon on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on kaitseväe väe- ja struktuuriüksustele logistilise toetuse osutamine, kaitseväe logistilise erialaväljaõppe tagamine ning logistiliste ülesannetega sõjaaja reservüksuste ettevalmistamine. Logistikapataljon asub Ämari lennubaasi territooriumil. Logistikapataljon loeb end auto-tanki rügemendi järeltulijaks. Auto-tanki rügement, mis koondas endas tollase Eesti sõjaväe soomusautod ja kergetankid, loodi 9. aprillil 1919 soomusautode kolonnina, selle nime all osaleti ka Vabadussõjas.

Videolink toredast päevast asub siin.

Pildigalerii asub siin.