23.10.2017

Õiglase kaubanduse nädal

Oktoobrikuu viimane nädal on õiglase kaubanduse nädal.

Kuna meie koolil on sellel ajal koolivaheaeg, siis tegelesime õiglase kaubanduse mõistmisega juba varem. Vanemad klassid vaatasid filmiklippe aru saamaks, mis tingib vajaduse õiglase kaubanduse toimimiseks. Vaatasime, kuidas valmivad käsitööna jalgpallid, korjatakse teed ja kakaod.

 Mis siis on õiglane kaubandus? 

Õiglane kaubandus on rahvusvaheline kaubanduslik kokkulepe. Nimetatud kokkulepe seisab arengumaade väiketootjate huvide eest. Eesmärk on tagada arengumaade väiketalunike toodetele (kohv, tee, riis, banaanid, suhkur, kakao, kuld, pallid jms.) õiglane hind ning parandada istandustes ja mujal rasketes tingimustes töötavate tööliste töö- ja elutingimusi. Võimaldada lastel saada haridust. Lõpetada ära laste praktiliselt tasuta töö kasutamine istandustes. Käesoleval ajal töötab üle 2 miljoni arengumaade lapse istandustes, et aidata hankida toitu enda perele, jäädes samal ajal ilma haridusest. 
Kes soovib iseseisvalt teavet hankida õiglasest kaubandusest, saab osaleda toredas viktoriinis aadressil: kysimustik.fairtrade.ee. Enda koolitamiseks leidub igati ülevaatlikke filmiklippe nt. The gold is love, Fairtrade chocolate jt.
Olgem tublid ja aidakem endi väikeste ostudega saada kaugete maade eakaaslastel kooliharidust. Jälgime fairtrade märgistust toodetel ja kui meie majanduslikud võimalused lubavad, ostkem kaupu sellise FT märgisega.
Eesti kauplused, kust selliseid tooteid osta saab on Rimi, Prisma, Selver, Biomarket, Looduspere, Stocmann, Kaubamaja jt.