08.10.2020

Oktoobrikuu jooksul korrastavad arboristid Mustamäel puid

Kolmapäeval, 7. oktoobril asusid Mustamäe Linnaosa Valitsuse palvel tööle arboristid, et alustada Mustamäel puude hoolduslõikuse teist ringi.

Septembri alguses kutsusin teid julgelt sõna võtma ja meiega koos mõtlema. Kuna Mustamäel seisis taas ees igasügisene linnaosa kõrghaljastuse hooldus, s.t puude hoolduslõikus, mille edukaks kordaminekuks koostasime kvartalite kaupa plaanid, kus ja mida täpselt on vaja teha, siis soovisime teie arvamust, kas oskasime kõik kriitilised kohad üles leida ja maha märkida või jäi midagi kahe silma vahele. Tahtsime teada, kus on Mustamäel veel puid, mille tervis jätab soovida.
Mul on hea meel, et te nii aktiivselt meiega oma tähelepanekuid jagasite.
Möödunud aastal tehti korda Parditiigi ja Lepistiku pargi ning Kadaka parkmetsa ala, uuenduskuuri läbis väärikas pärnaallee Vilde teel, kõrghaljastust sai hooldatud mitmel pool mujalgi: võsa maha võetud, ohtlikud puud langetatud jne. Esimesed selleaastased hooldustööd toimusid juba kevadel.
Roheline linnakeskkond on kaunis vaadata ja Mustamäel on rohelust üksjagu. Ehkki meie linnaosa vanust ei saa võrrelda näiteks vanalinna või Nõmmega, on Mustamäelgi juba piisavalt palju vanu puid. Sellepärast oleme palunud inimestel teada anda, kus kandis ohtlikud puud asuvad ja meie omalt poolt püüame koostöös arboristidega teha kõik selleks, et ükski puu kedagi ei ohustaks. Samas lähtume puude lõikamisel ikka arboristide hinnangust, sest kõiki soovitusi ei saa iga kord täita. Lõppsõna jäägu ikka proffidele.
Töövõtjaks on ettevõte Puukulgur OÜ ning täna alustati hoolduslõikuse tegemist Tammsaare tee 103 tagusel haljasalal. Puude hoolduslõikuse raames korrastatakse puude võra, lõigatakse ohtlikud oksad, vabastatakse käiguteed metsistunud okstest ning nii palju kui võimalik parandatakse elamute valgustingimusi.
Töid teostavad väljaõppinud arboristid ja hooldustöid tehakse kümnes erinevas Mustamäe kvartalis. Hooldustööde kogumaksumus on 14 589 eurot ja tööd peaksid olema valmis novembri alguseks.
Ühisel nõul ja jõul saavad kõik asjad paremini aetud.
Lauri Laats
Linnaosa vanem

Uudise rubriigid: