02.10.2020

Oktoobrikuu on õiglase kubanduse kuu

Oktoobrikuu on õiglase kaubanduse kuu. Ristiku kool on õiglase kaubanduse sõber alates 2018.aastast. Ka sellel õppeaastal osaleme ürituses, mis tõmbab tähelepanu inimeste tööle, kes toodavad meie kõigi jaoks toiduaineid ja teisi vajaminevaid tooteid, mida meie kliimatingimustes kasvatada ei saa. Küll aga oleme harjunud neid tooteid tarbima. Meie menüüsse kuuluvad nii tassike kohvi-teed-kakaod, mõni maitsev troopiline puuvili, ka tükike magusat,mille tootmisel on kasutatud suhkruroogu või kakaod. Armastame kanda T-särke, milles sisaldub puuvill, mängida jalgpalli, mille valmistamisel on tehtud tublisti käsitööd.
Kahjuks ei saa kõige eelloetletu tegijad tasustatud õiglaselt. Rahvusvaheliselt loodud organisatsioon FAIRTRADE (ÕIGLANE KAUBANDUS) on ulatanud abikäe, et meie jaoks kaugete maade inimesed saaksid elada, töötada, õppida inimväärselt.

Ka meie saame ühtteist teha. Täpsemalt on kirjeldatud meie võimalused kooli garderoobi TV programmis, kus näidatakse vastavat PowerPoint esitlust ja vahvat multifilmi. Teema tutvustamiseks on II korruse koridoris stendil materjal keskkonna seoste ja õiglase kubanduse vahel. Samas on avatud ka näitus, mis kajastab FT teemat. Projekti toetavad õpetaja K. Viires ja õpetaja A. Loigu.

Plaanis on osaleda õiglase kaubanduse viktoriinis ja uuringus ning muidugi olla oma edaspidiste ostudega endi võimaluste piires abiks neile kaugetele tootjatele, kelle tooteid me meelsasti kasutame. Leiame kauplustest alltoodud märgiga tooteid ja mõtleme õiglaselt.


Õiglane kaubandus

Uudise rubriigid: