24.04.2015

Olümpiaadiaasta 2014/15 on tallinlastele olnud edukas

Õppeaasta algul alanud olümpiaadid on jõudmas lõpusirgele. Kuigi olümpiaadiaasta lõplike kokkuvõtete tegemiseni on veel aega, võib joone alla tõmmata reaalainetele.

Veebruaris toimunud üleriigilisel informaatikaolümpiaadil osales kokku  35 õpilast. Tallinna õpilaste tulemustena kirjutati lõppprotokolli kaheksa auhinnalist kohta –Mustamäe Humanitaargümnaasiumi, Tallinna Reaalkooli ja Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilastele.    

Keemiaolümpiaadil pääses 9.–12. klassi arvestuses esikolmikusse 17 Tallinna õpilast, enamik neist Tallinna Reaalkoolist, Tõnismäe Reaalkoolist ja Gustav Adolfi Gümnaasiumist. 

Aprilli esimesel nädalavahetusel võistlesid Tartus matemaatikaolümpiaadil 86 õpilast 9.–12. klassini, neist 50 Tallinnast. Noortele matemaatikutele anti välja 37 auhinnalist kohta, Tallinna toodi sellelt võistluselt 20 võidudiplomit. Neid jagus Tallinna Reaalkooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Tõnismäe Reaalkooli, Prantsuse Lütseumi, Vanalinna Hariduskolleegiumi ja Inglise Kolledži õpilastele. 

Mõningased piirangud osalejate arvule on majandusolümpiaadil – kogu võistlus toimub  arvutite vahendusel. Osales 32 õpilast. Pingelisel võistlusel Tallinnas, EBS-s,  läksid seekord esikohad Türile ja Jõhvi, teise koha vääriliseks tunnistati võrdse punktiarvuga Tallinna Reaalkooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased. 

Füüsikaolümpiaadil Tartu Ülikoolis osales 109 õpilast, sh 48 Tallinna koolidest. Lahendati teoreetilisi ja praktilisi ülesandeid. Kahepäevase võistluse tulemusena tehti teatavaks parimad noorfüüsikud. Ka sellel olümpiaadil jagus Tallinna õpilastele hulgaliselt auhinnalisi kohti: põhikooli arvestuses 13-st 7 ja gümnaasiumi arvestuses 18-st 14, lisaks 13 diplomit. Esikolmikus on õpilased prantsuse lütseumist, Tallinna Reaalkoolist, Mustamäe humanitaargümnaasiumist, 21. koolist,  inglise kolledžist, Tõnismäe reaalkoolist, Gustav Adolfi Gümnaasiumist ja Vanalinna Hariduskolleegiumist. 

Vabariiklikel võistlustel Tartu ja Tallinna ülikoolides saavad nii põhikooli kui ka gümnaasiumiõpilased oma teadmisi proovile panna 27 erinevas õppeaines. Viimased üleriigilised võistlused korraldatakse maikuus, järgnevad valikvõistlused ja treeninglaagrid, et välja selgitada Eesti võistkondade liikmed suvel toimuvatel  rahvusvahelistel olümpiaadidel. 

Tallinna õpilaste osalus üleriigilistel olümpiaadidel on viimastel aastatel võrreldes teiste linnade ja maakondade esindatusega tunduvalt suurenenud. See on ühtpidi rõõmustav, samas Eestit terviklikumalt vaadates mõtlemapanev. Andekamate õpilaste liikumine suurematesse keskustesse jätab üha vähem motiveerivat tagasisidet oma igapäevatööst Eesti maapiirkondade õpetajatele. 

Tallinna piirkondlikel ja üleriigilistel olümpiaadidel edukalt osalenud õpilaste ja nende juhendajate- õpetajate autasutamine toimub 29. mail Lillepaviljonis.

 

Sirje Rei, olümpiaadide projektijuht
Tallinna Haridusamet

 

Uudise rubriigid: