13.11.2020

Ootame kaasava eelarve projektide ideid

16. novembrist kuni 6. detsembrini toimub ideekorje Tallinna kaasava eelarve kasutamiseks.

Linnaeelarvest rahastatava projekti idee võib välja pakkuda iga tallinlane. 
Idee peab teenima kogukonna huve ja valmiv objekt peab olema avalikuskasutuses.
Järgmise aasta kaasava eelarve kogusumma on 800 000 eurot, mis jaotatakse kaheksa linnaosa vahel: 75% kogusummast jaotatakse võrdselt kaheksaks ning 25% proportsionaalselt linnaosa elanike arvuga. Pirital rahastatakse projekt maksumusega kuni 83 480 eurot. 

Ideekorje ajakava
16. novembrist alates on võimalik esitada projektide ideid linna veebilehel, Vabaduse väljak 7 teenindussaalis või Pirita linnaosavalitsuses Kloostri tee 6. Ideid saab esitada veebis www.tallinn.ee/kaasaveelarve. Esitaja peab kirjeldama projekti eesmärki ja olulisust, sihtrühma, teostamist ja ajakava ning ka hinnangulist maksumust.
Alates 7. detsembrist hindab ideid ekspertkomisjon, kuhu kuulub ka linnaosakogu ja -valitsuse esindaja. 
Teostuskõlblike objektide ideed sõelutakse välja jõuludeks. Seejärel algab ideede avalik arutamine, mis on ühtlasi ettevalmistus linnaosades toimuvaks hääletuseks, et selgitada välja parim idee. Järgmisel aastal elluviidava projekti valimisel saavad osaleda linnaosa elanikud alates 14. eluaastast. Kahe meelepärase projekti poolt saab hääletada 18.–31. jaanuarini. 
Et hääletusel oleks arvestatavat kaalu, on minimaalne osalejate arv 500 Pirita elanikku. Kui ideed on linnaosas saadud häälte arvu järgi reastatud, selgub projekt, mis aasta jooksul tehakse. 
Rohkem infot https://www.tallinn.ee/kaasaveelarve/

Uudise rubriigid: