27.09.2017

Ootame põhikooli lõpetajaid ja gümnasiste ennast proovile panema Noorte inspiratsioonilaborisse

Tallinna ettevõtluspäeva eriprojekt "Noorte Inspiratsioonilabor" 4.-5. oktoober Spacex sündmuskeskuses

Kas tunduvad tuttavad küsimused:
Miks peab mingeid aineid õppima?
Kuidas oma teadmisi ja oskusi tulevikus rakendada?
Mille järgi teha õiged karjäärivalikud?
Kas kutsekool, ülikool või kohe tööle?

Inspiratsioonilaboris on loodud reaalsusele sarnane keskkond erinevate valdkondade töö ja töös kasutatavate tehniliste vahendite tutvustamiseks. Noortel on võimalus katsetada erinevate ametite tööülesandeid, et seeläbi parem ülevaade saada õige elukutsevaliku langetamiseks.  Inspiratsioonilaboris on esindatud järgmised valdkonnad: infotehnoloogia, mehaanika, disain, kaubandus, maksundus ja toll, kinnisvarahooldus, ettevõtlus ning meelelahutus.

Infotehnoloogia ala nutilabor haarab külastaja põnevasse digitaalsesse maailma, pakkudes elamusi läbi kaasahaaravate tegevuste. IT valdkonda on tutvustamas kõige põnevamad nüüdisaja tehnoloogilised lahendused nagu näiteks Google Glass prillid, virtuaalmaailma tutvustav VR labor ning robootika ristmik ja tark maja. Laboris pakub lusti näotuvastuse süsteem FaceKisosk, mis leiab igale külastajale näojoonte järgi vastavuse mõne kuulsusega.

Oma kõrgtehnoloogilisi saavutusi tutvustavad Tallinna Tehnikaülikool, TTÜ Tarkvaraarendusklubi Lapikud, Tallinna Ülikool ning Tartu Ülikool. Kohal on ka Microsoft oma mängukonsoolidega. Infotehnoloogia ala tegevusi koordineerib Eesti Infotehnoloogia ja telekommunikatsioonil Liit.

Ettevõtluse alal saavad kõik soovijad läbida ettevõtluse kiirkursuse „Välkettevõtlus“ ja seda kõike 10 minutiga! Kaasa löövad ka ettevõtluskonkursi Ajujahtõpilasfirmade tugiorganisatsiooni Junior Achievement Eesti ja Sotsiaalsete Ettevõtete võrgustiku esindajad, et nakatada noori ettevõtluspisikuga. Ettevõtluse ala tegevusi koordineerib Tallinna Ettevõtlusamet.

Kinnisvarahoolduse alal uuritakse täpselt järgi, mis see valdkond endas sisaldab. Katsetada saab nii põrandahooldusmasinaga töötamist kui erinevate seinakattematerjalide paigaldust. Ühtlasi õpitakse hoolitsema ka haljastuse eest, mille raames luuakse kompositsioone erinevatest taimedest. Kinnisvarahoolduse ala tegevusi koordineerib Tallinna Kopli Ametikool.

Kaubanduse alal tutvustatakse mitmekesiseid karjäärivõimalusi kaubanduses. Kahe päeva jooksul tutvustavad oma tööd ja valdkonda tänased edukad ostujuhid, suhtekorraldajad, teenindusspetsialistid, kaupluste juhatajad, koolitusjuhid jne. Spetsialistide käe all lahendatakse valdkonna praktilisi ülesandeid, et saada ettekujutus töö sisust. Noortega vestlevad Kaubamaja, Circle K, Selveri, COOPi, Rimi, Prisma ja ABC Supermarketsi parimad spetsialistid. Infot saab ka kooli kõrvalt töövõimaluste kohta juhtivates kaubandusettevõtetes. Kogu kaubanduse ala tegevust koordineerib Kaupmeeste Liit.


Kõiki Inspiratsioonilaori tegevusi ühendab saali keskel asuv lava, kus keskendutakse erinevate tulevikuvõimaluste pakkumisele. Laval astuvad üles tuntud edukad inimesed, et tuua noorteni oma inspireerivad lood, vastates küsimusele „Miks ma pean?!“ Inspireeritud ja motiveeritud inimene lööb kõikjal läbi, ükskõik, kellena ja kus ta töötab!

Lavaprogrammi juhib Star FM-i saatejuht Marko Lõhmus. 

4. oktoobri lavaprogramm

Kell 11.00       CPT Alo Martinson, NATO küberkaitsekeskuse ohvitser   
                     Gert–Kristjan Rungi, GKR Trade OÜ
                     Urmas Kamdron, Real Media OÜ

Kell 13.00       Anna Gavronski, ERR
                     Henry Arnhold, JCI 2018.a president

Kell 15.00       Merilin Taimre, Paljas Porgand blogi
                     Rene Poljakov, Fitlap 

5. oktoobri lavapogramm

 Kell 11.00       Meeme Mõttus, CityMed
                      Kevin Rääbis, Tartu Tammekas ja KR kellad

Kell 13.00       Ülle Pihlak, EBS
                     Monika Tuvi, tantsutreener

Kell 14.00       Kristjan Kasearu, laulja

Kell 15.00       Alissa Vassilkova, Estelon kõlarid    

Üritusele on oodatud eelkõige noored ise, aga samuti ka kõik noortega tegelevad inimesed (klassijuhatajad, huvijuhid, noorsootöötajad, lapsevanemad jt), kes juhendavad noori karjäärivalikutes.

Enne oluliste otsuste langetamist peab kindlasti järgi proovima, kas soovitud valdkonna töö sisu ikka vastab ootustele. Tule ja katseta kõik järgi, siis on otsustamine lihtsam. 

Registreeri SIIN