08.11.2016

Operett laval ja elus – magus või kibe?

Mustamäe Kultuurikeskuses Kaja toimub 11. novembril algusega kell 18 salongiõhtu „Operett laval ja elus“, mille külalised on säravad operetitähed Sirje ja Väino Puura.

Puurad kohtusid Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis. „Sellest ajast peale on meid võetud komplektina,“ naeravad abikaasad.  Koos käidi ka Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Sealt edasi jätkus ühine teatritee juba Estonia pst 4 fantastilises majas.

Väino oma pika kasvuga oleks võinud olla suurepärane sportlane, miks mitte ka füüsik, ent tänu õpetaja Paul Elkenile, kes suunas gümnaasiumi ajal teda oma lauluoskust arendama, on meil taoline võimas bariton. Ta on veenvalt välja mänginud nii koomilised tegelased Figaro ja Almaviva (Mozarti „Figaro pulm“), raskepärase isa-kuju Germontina (Verdi „Traviata“), traagilise pajatsi Silvio (Leoncavallo „Pajatsid“) kui ka vene kirjanduse traagilise elupõletaja Onegini (Tšaikovski „Jevgeni Onegin“). Eesti inimeste südames on ta ka rolliga filmist „Siin me oleme“.

Sirje alustas oma teekonda ooperi- ja operetimaailma Tartust, kus õppis kümme aastat Vanemuise balletistuudios. Kuid lõplikke valikuid tehes otsustas ta siiski laulmise kasuks. Rahvusooperis „Estonia“ on ta laulnud naispeaosi Broadway muusikalis westerni-tüdrukuna (Frimli „Rose-Marie“), võluva teenijannana (Mozarti „Figaro pulm“) kui ka glamuursete 30ndate suurilmadaamina (Ábrahámi „Savoy ball“).

 

Salongiõhtu „Operett laval ja elus“

  • Mustamäe Kultuurikeskuses Kaja
  • 11. novembril kell 18.00
  • Õhtut juhib Artur Raidmets, kohvikuga on kohal Kultuuriköök 82
  • Piletite eelmüük Kultuurikeskuses Kaja alates 07.11 E–R kell 10–17
  • Pilet eelmüügist 4 €, samal päeval kohapeal 6 €