05.10.2017

Õpetajad said moodsa ja energiasäästliku kodu

Täna, Õpetajate päeval avati pidulikult Lasnamäele aadressile Uuslinna tn 3a kerkinud Õpetajate Kodu, kuhu asuvad elama pealinna haridusasutustes töötavad õpetajad.

„Selle maja valmimisega näitab linn, et me hoolime oma pedagoogidest ja lastest - aidates õpetajaid aitame ka oma lapsi,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Tallinn toetab kooli- ja lasteaiaõpetajatele üürimaja ehitamisega meie haridustöötajaid eluasemeprobleemide lahendamisel. Samaoodi leevendasime Mustamäele munitsipaalelamu rajamisega arstide ja õdede eluasememuret.”

Uuslinna tn 3a korterelamus on kokku 75 korterit, neist 40 ühe- ja 35 kahetoalised. Maja soklikorrusele rajati lisaks panipaikadele ka ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks, pesumasinate ja -kuivatitega nn pesuköök ning mänguruum lastele. Korterid varustati köögimööbli ja -tehnikaga. Õpetajate Kodu eluruumide üüri suurus on 5,21 eurot eluruumi üldpinna ühe ruutmeetri kohta ühes kalendrikuus. „Hoones on kasutatud parimaid võimalikke energiatõhususe ja taastuvenergia tehnoloogilisi lahendusi,“ ütles Võrk. „See tagab võimalikult madalad ülalpidamiskulud.”

Õpetajate Kodu kortermaja projekteerisid AS Sweco Projekt arhitektid Ahti Kooskora juhtimisel, kaasatud olid TTÜ ehitusteaduskonna spetsialistid Targo Kalamees ja Jarek Kurnitski. Ehitustöid teostasid Ramm Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ ehitajad, omanikujärelevalve teenust osutasid Keskkonnaprojekt OÜ insenerid. Sisustuse tarnis Kitman Thulema AS. Projekti kogumaksumus on 5,4 miljonit eurot.

Õpetajate Kodu ehitamine on üks osa 2008. aastal alguse saanud Tallinna teisest elamuehitusprogrammist, mille raames on ehitatud elamispindasid noortele peredele, linna hallatavate asutuste töötajatele, päästjatele ja politseinikele ning arstidele ja õdedele.

Tallinna linnal on abivajajate eluasemeprobleemide lahendamiseks kokku ligi 5000 korterit, lisaks üle 500 voodikoha sotsiaalmajutusüksustes. „Väga paljudele käib turuhinnaga korteri üürimine üle jõu, rääkimata eluaseme soetamiseks pangast laenu võtmisest,“ tõdes Võrk. „Seetõttu peab munitsipaal- ja sotsiaalkorterite rajamine kindlasti jätkuma.“