14.09.2020

Õpetajad tutvusid mTiny robotiga

9. septembril tegid meie lasteaia õpetajad esmatutvust Makeblock mTiny robotiga.

Tegemist on Makeblocki uusima ekraanivaba robotiga, mis mõeldud spetsiaalselt lasteaia ealistele lastele. Oma atraktiivsuse, lastepärasuse ja mitmekülgsete võimaluste poolest on see robot sobilik nii sõimeealistele lastele kuni koolieelikuteni. mTinyt saab juhtida juhtpliiatsi abil või programmeerida talle erinevaid teekondi koodikaarte kasutades. Koodikaarte on valkus erinevaid: edasi, tagasi, paremale, vasakule, korduskaardid ja emotsioonid. Komplektis olevate maskide ja vastavate kaartide abl saab roboti muuta kas koeraks, kassiks või tibuks. Veel on komplektis olemas muusikakaart "klaveri" mängimiseks ning rajakaardid erinevateks mängulisteks tegevusteks, näiteks ohutu liiklemise tutvustamiseks.

mTinyga mängimine arendab laste jutustamisoskust, eneseväljendust ning toetab seoste loomise, matemaatiliste teadmiste ja oskuste ning programmeerimise algoskuste kujunemist.

Õpetajad tutvusid roboti omaduste ja võimalustega, komplektis olevate tarvikutega ning said ise katsetada roboti juhtimist.

 

Miina, haridustehnoloog