05.10.2021

Õpetajate päev

Eestis tähistatakse õpetajate päeva 5. oktoobril, mille UNESCO on kuulutanud rahvusvaheliseks õpetajate päevaks.

Õpetajate päev 2021 05.10..jpgÕpetajate päeva tähistatakse maailmas erineval kuupäeval või viisil, kuid kõikjal on see kutsutud ellu õpetajaameti väärtustamiseks ning sellega seotud probleemidele või saavutustele tähelepanu pööramiseks.

Esimesed teated õpetajate päeva tähistamisest pärinevad 19. sajandist, mil haridus hakkas muutuma ühiskonnas järjest olulisemaks – kerkisid esile novaatorlikud hariduse edendajad või toimusid valdkonnas turbulentsed sündmused. Teadaolevalt tähistati õpetajate päeva esimesena Argentinas 1915. aastal.

5. oktoobril päeval tähistavad õpetajate päeva veel Armeenia, Aserbaidžaan, Bulgaaria, Kanada, Saksamaa, Leedu, Makedoonia, Maldiivid, Mauritius, Moldova, Holland, Pakistan, Filipiinid, Kuveit, Katar, Rumeenia, Venemaa, Serbia, Araabia Ühendemiraadid ja Ühendkuningriik. Eesti koolides on õpetajate päeval tavaks, et tunde annavad abituriendid. Ka tunnustamine omab tähtsat rolli – nii piirkonna kui ka riigi tasandil korraldatakse õpetajatele vastuvõtte ja konkursse.