29.10.2018

Õpikodade projekt „Vau! Ohhoo!“ alustas kolmandat hooaega

22.-23. oktoobril 2018 toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis ja Loodusmuuseumis õpikodade projekti „Vau! Ohhoo!“ töötubade koolitus, et üha rohkem õpilasi saaks osa huvitavast õppimisest.

Õpitubade projekti on läbi viidud juba kahel aastal ning see on ennast igati tõestanud. Kahe aastaga välja töötatud ning edasi arendatud sisu ja metoodikat tutvustati nüüd õpetajatele, kes soovivad seda oma õpilastele pakkuda.

Õppetöö edeneb läbi põneva süžee, kus õpilastel tuleb koolis saadud teadmiste najal tabada „kurjategija“, kes rikkus talu kaevuvee. Seni õpitust üksi aga ei piisa ja mõndagi tuleb juurde õppida. Nii ka õpetajatel.

Esmalt vaadeldi kuriteopaika, võeti jäljed ja dokumenteeriti kogutud info. Seejärel läks vaja matemaatikat, et mõõta jäljed ja arvutada kuldlõige. Selgus, et on vaja drooni, mis tuli aga ise kokku panna ning mida juhtima õppida. Nii tegeleti IT-ga. Geograafilisi teadmisi rakendati maastikuvaatluste tegemisel, keemiat ja füüsikat läks tarvis veeproovide uurimisel. Bioloogia õpitoas tehti uurimistulemuste põhjal kindlaks võimalik reostusallikas.

Kurjategija nime ei saa uurimise huvides avaldada, sest jälgedele asub peagi mitukümmend Tallinna õpilast.

 

Lisainfo:

Viivi Lokk
Juhtivspetsialist
Hariduskorralduse osakond
Tallinna Haridusamet
6404549, 5201284
viivi.lokk@tallinnlv.ee 

Uudise rubriigid: