31.05.2018

Õpikodade projektile „Vau! Ohhoo!“ pannakse punkt teaduslaagriga

3.–4. juunil 2018 kogunevad Tallinna teadmishimulised õpilased ja õpetajad Karepale teaduslaagrisse, et panna punkt kogu aasta kestnud õpikodade projektile „Vau! Ohhoo!“.

Laagrisse läheb 115 õpilast ja õpikodade eestvedajat Tallinna koolidest ning LTT (loodusteaduste, täppisteaduste ja tehnoloogia) valdkonna õpetajad.

Laagripäevad on täidetud avastuslike töötubadega teadusteatri Kvark, TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli ja Eesti Tervishoiu Muuseumi juhendajate käe all. Esimesel päeval viiakse õpilastega läbi töötoad, kus ehitatakse spagetisildu ja veepumpasid, programmeeritakse Arduino roboti teekonda ning uuritakse keemiliste katsete abil maavarasid. Õpetajate töötoas räägitakse USA päevast TTÜ Mektorys, näidatakse loodusfilmi „Big cats“ ning tutvustatakse uue õppeaasta õpikoja programmi. Õhtul esineb laagrilistele teadusteater Kvark. Teisel päeval tegutsevad õpilased ja õpetajad koos. Töötoad on sisustatud tervise ja robootika teemadega ning käiakse orienteerumas. Laagripäeva lõpetavad sportlikud tegevused.

Õpikodade pilootprojekt 20 õpilase ja 20 õpetajaga viidi läbi 2016/17. õppeaastal. Teistmoodi õppimine osutus sedavõrd populaarseks, et projektiga jätkati ka tänavu. Nüüd osales programmis juba 160 õpilast 13 koolist. Programm kestis neli kuud, iga grupp läbis selle ajaga kaheksa õpituba.

Õpikodade jätkuprojektis osalesid Tallinna Humanitaargümnaasiumi, Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi, Ristiku Põhikooli, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi, Tallinna Ühisgümnaasiumi, Haabersti Vene Gümnaasiumi, Tallinna 21. Kooli,  Kalamaja Põhikooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Tallinna Mahtra Põhikooli, Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi, Karjamaa Põhikooli, Pelgulinna Gümnaasiumi, Pirita Majandusgümnaasiumi ja Tallinna Prantsuse Lütseumi õpilased.

Lisainfo:

Viivi Lokk
Juhtivspetsialist
Hariduskorralduse osakond
Tallinna Haridusamet
6404549, 5201284
viivi.lokk@tallinnlv.ee  

Uudise rubriigid: