05.05.2022

Õpilased on oodatud luulekonkursile „Minu meri, Läänemeri“

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet ning ajakiri Hea Laps kuulutasid välja Läänemere teemalise luulekonkursi pealinna koolide 1.–9. klassi õpilastele. Luuletusi saab konkursile esitada kuni 25. maini.

„Usun, et igal tallinlasel – nii suurel kui ka väikesel – on merega oma suhe ja merel on meie elus oluline koht. Paraku on inimtegevus Läänemere olukorda järjepidevalt halvendamas, mistõttu on tähtis iga samm mere tervise kaitseks,“ rääkis abilinnapea Vladimir Svet. „Luulekonkursiga soovime suunata lapsi ja ka täiskasvanuid mõtlema Läänemere mõjust meie elukeskkonnale ja vastupidi, samas märkama ka mere ilu ja laadima end positiivsete emotsioonidega.“

Konkursil saab osaleda õpilane oma luuletusega üksi, samuti võib kogu klass esitada ühist loomingut või kokku pandud luulekogu. Üks osaleja võib võistlusele esitada kuni kolm luuletust ning esitatud luule ei tohi olla osalenud varasematel võistlustel ega varem avaldatud.

Konkursile esitatavaid töid oodatakse e-posti aadressile siret.valge@tallinnlv.ee. Tähtaeg on 25. mai 2022, hiljem esitatud tööd enam arvesse ei lähe.

Konkursi parimad kuulutatakse välja Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti kodulehel, ajakirjas Hea Laps ja Facebookis. Samuti teavitatakse võitjaid nende antud e-posti aadressile.

Esikoha võitjale on auhinnaks ajakirja Hea Laps aastatellimus ja Eesti Meremuuseumi perepilet. Teise koha võitja saab Hea Laps aastatellimuse ja Lennusadama perepileti ning kolmanda koha võitja Hea Laps aastatellimuse. Parimat klassi premeeritakse muuseumitunniga Lennusadamas. Jagatakse ka ergutuspreemiad, milleks on muuseumipiletid ja raamatud.

Konkursile saabunud luuletustest koostatakse näitus Vabaduse väljaku tunnelis. 

Konkursi tingimused leiab aadressilt: tallinn.ee/keskkond/Minu-meri,-Laanemeri-luulekonkurss

 

Uudise rubriigid: