17.09.2021

Miksitajate õpetaja Triinu jagas kogemusi õpiringi teemal

Miksitajate õpetaja Triinu jagas augustis õpiringi teemalisi kogemusi Taskuhäälingus "Kes aias? Mis aias?". Podcastis käsitletakse alushariduse valdkonna teemasid ning seda viivad läbi Kätlin Tanin ja Silja Järve. Õpetaja Triinu kirjeldas Tallinna Luha Lasteaias toimuva õpiringi põhimõtteid, kuidas üldse kokku tuldi ja milleks. Ühtlasi jagas ta nippe, kuidas alustada õpiringi läbiviimisega ja milliseid tegevusi teha kui kord juba on alustatud ja kuidas minna edasi.

Tallinna Luha Lasteaias toimuvad õpiringid ehk professionaalse õpikogukonna kogunemised. Kohtumisel jagavad õpetajad enda parimaid praktikaid ning ametialaseid raskusi ja rõõme.

Õpiringi eesmärk on toetada õpetaja arengut nii ametialaselt kui ka isiksusena. Õpiringi tegutsemine haridusasutuses toetab õpetajat pakkudes kolleegide tuge ja julgustust ning tänu sellele saab suurendada õpetajate rahulolu tööga, töömotivatsiooni ning isiklikku ambitsioonikust. Koos tegutsedes ja õppides saab tõsta töö kvaliteeti jagades praktilisi lugusid elust enesest ning kuidas erinevate olukordadega (sh ka tunnetega) toime tulla. Õpiringi baastehnikad on omandatud koolitusel "Professionaalne õpikogukond". Õpiringid toimuvad Tallinna Luha Lasteaias alates 2018. a.

Täname Eesti Lasteaednike Liitu ja "Kes aias? Mis aias?" eestvedajaid tänuväärse töö ja õpetaja Triinu saatesse kutsumise eest! Saadet on võimalik kuulata klõpsates SIIA.