20.10.2015

Õppeaasta esimene teadmisteproov – õpioskuste võistlus

Käesoleva õppeaasta esimene üleriigiline teadmisteproov toimus nädalavahetusel Pärnus. Koos olid kuuendate klasside võistkonnad, kes osalesid õpioskuste võistlusel.

Õpioskuste võistlus algab talvel 5. klasside koolivooruga, jätkub kevadel piirkondliku võistlusega ja sügisel, kui samad õpilased on juba 6. klassis, saavad vabariigi tublimad võistkonnad kokku lõppvoorus. See on põnev ja kaasahaarav teadmiste ja oskuste proovilepanek, kus võistluseks valmistumisel on oma roll juhendajana ka klassijuhatajal. 

Kevadel Tallinnas toimunud ülelinnalisele õpioskuste võistlusele pääses koolivoorudest 24 võistkonda. Tasavägises mõõduvõtmises selgusid ka need kaks, kes esindasid kodulinna Pärnus – Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi võistkonnad.   

Võistlus Pärnus kestis kaks tundi, iga  kahekümne viie minuti järel vahetusid ruum, teema ja ülesanded. Seekord võeti mõõtu neljas valdkonnas: matemaatikas, eesti keeles, varias ja looduse tundmises. Ülesanded olid nii teoreetilised kui ka  praktilised ja nende lahendamisel mitte ei tohi, vaid peab kasutama teatmeteoseid ja internetti. Sellest ka võistluse nimetus – õpioskused, st oska õppida.

Kui žürii töid hindas ja võistlusest kokkuvõtteid tegi, korraldati õpilastele ekskursioon Pärnu loodusmajja ja planetaariumi. Saadud teadmised tulevad kindlasti kasuks õppetundides ja järgmistel võistlustel – olümpiaadidel. 

XXI üleriigilise õpioskuste võistluse võitjaks tunnistati Võru Kreutzwaldi Kool, Tallinna Reaalkool (pildil) jagas 3.–5. kohta koos Salme Põhikooli ja Miina Härma Gümnaasiumiga, Tallinna Saksa Gümnaasium saavutas 14.–15. koha koos Haabneeme kooliga.

 

 Õpioskuste võistlus Pärnus 15-16 - Tall Reaalkool.jpg

 

Lisateave:

Sirje Rei
Tallinna Haridusamet
sirje-anne.rei@tallinnlv.ee

 

 

 

Uudise rubriigid: