11.06.2018

Õppesõit Lahemaale

7 b ja 8.klassid käisid 8.juunil õppesõidul Lahemaal. Esmalt tutvuti metsamuuseumiga, siis tehti ring Sagadi mõisa pargis, uuriti tiiki, suuri põlispuid ning tehti ka ühispilt mõisa treppidel. Seejärel sõitsime üle jääajajärgsete rannamoodustiste Altjasse, kus lapsed said lustida külakiigel ja käia vaatamas Titekivi ja rannakuure ning Altja ehk Kärbse jõe suuet. Meile eelnev grupp oli just suudme lähedal näinud karupoega, meil kahjuks ei vedanud.

Ringkäigu järel suundusime Palmsessse, kus meie giid Saima tutvustas kohalikku ajalugu, tegi meile põhjaliku ringkäigu pargis. Saime tutvuda mõisaaegsete hoonete otstarbega. Sepikoja peremees näitas lahkelt jõunumbreid ning lubas julgetel soovijatel sangpommi suruda ning viskeratast visata. Õunaaias üllatusime selle suurusest ja liikide rohkusest. Triiphoones ehk talveaias  räägiti meile selle rajamisest ja kasutamisest. Mõisa omanik Alexander von der Pahlen oli Balti raudtee rajaja ning ühtlasi ka Balti Raudtee Seltsi esimene esimees. Tema nimelisel pargipingil oli ka meil au istuda. Märkimata ei saa jätta tema geoloogia huvi, mille ta edastas ühele enda poegadest, Magnusele, kes Tartu Ülikoolis õppimise ajal avastas tollal vanima teadaoleva merisiiliku kivistise, mis on leida enamikus paleozoloogia käsiraamatutes.

Retke lõpetasime Palmse kõrtsis maitsva supiga. Tänud õppesõidu majandusliku korralduse eest Tallinna Looduskaitse Seltsile. Õpilastega olid kaasas klassijuhatajad Käddi-Kärt, Eve, Mairi ja geograafiaõpetaja Ave.

Vaata pilte õppesõidust siit.

Uudise rubriigid: