18.10.2016

Orienteerumishommik

Täna toimus Kullatera lasteaias suur interaktiivne orienteerumishommik lastele. Suureks abiks õpetaja Johanna ja Marise organiseeritud ja kavandatud QR-koodide abil läbiviidaval orienteerumisel olid lastele ka õpetajate infotehnoloogilised teadmised.

Suur orienteerumishommik lasteaia õuealal toimus 18.oktoobri hommikupoolikul. Ürituse eesmärgiks oli tutvuda lasteaia õuealadega ja tutvustada lastele IPadi kasutusvõimalusi. Selleks oli tahvelarvutites QR-koodi lugeja, mille abiga said lapsed kätte orienteerumiseks vajalikud juhised.

Suuremad lapsed said ise QR-koodide lugemist proovida, väiksemaid abistas õpetaja. Orienteerumispunktideks olid lasteaia hoovidesse paigutatud bussipeatused, mille "sõiduplaaniks" olid QR koodid. Igas peatuses oli rühmal aega 15 minutit, et oma ülesanne edukalt täita. Bussiliikluses osalesid kõik aiarühmad. Ülesanded olid lastele lõbusad, eakohased ja sportlikud - käbide täpsusvise, langevarju lennutamine, lehtede tundmine, looduslike vahendite suuruste võrdlemine, kastanimuna veeretamine jt põnevad mängud.

Lastel oli väga seikluslik ja põnev hommikupoolik õues orienteerudes. Tore oli ka see, et lapsed said veeta aega selles hoovis, kus nad igapäevaselt ei mängi.

iPAD MESIMUMMUD 024.JPG iPAD MESIMUMMUD 103.JPG