22.09.2016

Osaühing Koduõde tähistas Raekojas 15 sünnipäeva

Neljapäeval, 22. septembril, tähistas OÜ Koduõde Raekojas oma tegevuse 15. aastapäeva. Tallinna linnavalitsuse poolt tänas koduõdesid abilinnapea Merike Martinson.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul väärivad väga suurt tunnustust kõik koduõed, kes aastate jooksul seda rasket tööd teinud on. „Koduõdede töö väga raske ja tänuväärne, sest enamik patsientidest on rasked haiged, kes üksinduses ootavad meedikut oma valude ja vaevadega“, ütles Martinson. Abilinnapea sõnul kuulub aga kummardus ja eriline tänu Ilve-Teisi Remmelile, keda omal ajal tunti kui õdede kuningannat ning kes pani aluse ka uuele koduõdede organisatsioonile, osaühingule Koduõde. Martinsoni sõnul on Ilve-Teisi Remmel just selline mootor, ilma kelleta organisatsioon ei käivitu ega tööta.

Tänukirja pälvisid OÜ Koduõde  asutajaid Ilve-Teisi Remmel,Ana Peebo, Valentina Hazinskaja ja Vello Subi,samuti tänati neid inimesi, kes aitasid koduõendusteenust sisse viia ja juurutada.

Koduõdedele andis väikese ja meeleoluka kontserdi Eesti Raadio Lastelaulu Stuudio.

Kuidas OÜ Koduõde sündis? Tallinna Linna koostatud projektipõhisest tegevusest on aastatega välja arendatud ülivajalik koduõendusteenus, mida hakkas 2003. aastal finantseerima ka haigekassa. 

Kui 15 aastat tagasi alustati, ei uskunud enamus tervishoiutöötajatest, et koduõendus võib tänasele tasemele areneda. „Toimus suur võitlus ja siis läbimurre. Oli lõputult arutelusid, koosolekuid, seminare, selgitusi ja taotlusi“, rääkis OÜ Koduõde juhataja Ilve-Teisi Remmel. Remmeli sõnul on 15 aasta  jooksul osaühingust Koduõde saanud hästi toimiv organisatsioon oma tugeva võrgustiku ja meeskonnategevusega. „Koduõendustegevusega on rahul nii patsiendid kui ka raviarstid, aga tulevikus vajame oma meeskonda ka füsioterapeuti, tegevusterapeuti, et osutada veelgi kvaliteetsemat teenust,“ lisas Ilve-Teisi Remmel.

Praeguseks on koduõenduse osatähtsus märkimisväärselt suurenenud, tihedamaks on muutunud koostöö nii perearstide kui ka linnaosade sotsiaalosakondadega. 15 aasta eest Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti poolt käivitatud koduõendusteenus, mida hakati osutama 40-le kodusele patsiendile, on nüüdseks mahult kümnekordistunud. Täna osutatakse seda teenust ca 400 patsiendile. OÜ Koduõde  on üle elanud  mitmeid muudatusi nii töökorralduse, lepingumahtude kui ka asupaikade kohapealt.

Alates  2004. aasta detsembrist osutab OÜ  Koduõde teenust Iru Hooldekodus,  koduõendusteenust saavad   Kauge tänava sotsiaalkeskuse asukad ning heategevusliku  abistamise korras ka Lasnamäe Sotsiaalmaja elanikud. 

OÜ Koduõde osutab teenust neuroloogiliste seisundite, näiteks ajutrauma, selgroovigastuse, ajuinfarkti, luu- ja lihaskonna haiguste, traumade,  geriaatriliste probleemide, südame-veresoonkonnahaiguste,  spetsiifiliste haiguste ja vigastuste puhul,  mille korral ei ole vaja aktiivravi, samuti  kirurgilistele patsientidele pärast operatsiooni.