11.06.2018

Õuefestival Hoovi Häng tõi Siili asumisse paneelid, kontserdid ja välikino

2. juunil toimus Mustamäel esmakordselt kogukonnaüritus Hoovi Häng. Õuefestivali käisid nautimas nii mustamäelased kui ka huvilised mujalt.

Esinesid Noortebändil tuntust kogunud Inger ja The Notes ning kitarrimeister Riho Sinisalu. Räägiti keskkonnasäästlikust zero waste elustiilist, eestlaste toitumisharjumustest, linnaplaneerimisest ning avaliku ruumi potentsiaalist. Kohalikud ehitasid Vootele Vaheri juhendamisel ka pinksilaua, mis jäi Siili asumisse kõigile nautimiseks. Päeva jooksul sai osaleda Ivo Hillermaa poolt läbi viidud Tai Chi trennis. Õhtu lõpetas vahva filmiviktoriin, millele järgnes vabaõhukino seanss filmist „Velosoofid“.

Hoovi Hängi korraldas MTÜ Must Mägi ehk Johanna Maria Mängel, Laura Jüristo, Marii Leemet ja Merilin Kuklas. Neiud loodavad aktsioonil ka tulevikus hoo sees hoida. „Nähes hoovis inimesi erinevatest vanustest mõnusalt oma vaba aega veetmas ja omavahel vestlemas, tekkis kindlasti see soe tunne, et Hoovi Häng õnnestus. Tahtsime anda kogukonnale võimaluse kokku tulla ja sotsiaalset sidusust tugevdada ning vähemalt sellel päeval see toimis. Saime ka toredat tagasisidet nii hängil kui peale seda ning nõustume sellega, et Hoovi Häng ei peaks jääma vaid ühekordseks ürituseks. Plaanime kindlasti sellega moel või teisel edasi tegeleda,“ ütlevad nad.

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, kes esines pärastlõunasel paneelil ettekandega Mustamäe olevikust ja tulevikust, tervitab noorte ettevõtmist kahe käega. "Kogukonnatunne on ühiskonna edukaks toimimiseks äärmiselt oluline,“ ütleb ta, „nii et ma loodan väga, et Hoovi Häng ei jää Mustamäel ainukordseks ürituseks, vaid annab tunnistust Mustamäe asumiseltside aktiviseerumisest. Olen päris kindel, et kõik, kes Hoovi Hängist osa võtsid, said üritusest häid emotsioone ja hulga innustust!"     

 


Fotode autorid: Terje Atonen, Margus Müür ja Anna Bielchenko, graafiline disain Siim Aunison

https://drive.google.com/drive/folders/1Q_TM6FZYI_1hJEpZUk0Eqwqky2MWf4tF?usp=sharing

Link Facebooki lehele: https://www.facebook.com/hoovihang/

Link Facebooki eventile: https://www.facebook.com/events/238762496706900

Link Instagrami kontole: https://www.instagram.com/hoovihang/

HooviHäng 2.jpg

HooviHäng 3.jpg

Uudise rubriigid: