01.06.2021

Õuelasteaiapäev on kogu lasteaia päev õues

Lastekaitsepäeval rääkisime Tallinna lasteaias Sipsik laste õigustest.

Meie väikesed filosoofid teadsid öelda, et lapsel on õigus jäätist süüa ja mänge mängida. Lähtudes lapse õigusest oma arvamust avaldada, mängida, puhata ja teha muid meelepäraseid tegevusi, korraldasid suured Sipsikud taas kord õuelasteaiapäeva, mil kõik laste huvidest lähtuvad meelepärased tegevused toimuvad õues – me sööme, õpime, mängime ja puhkame õues.
Peale maitsvat hommikuputru lasteaia päikeseterrassil algasid tegevused pesades. Lastel oli võimalus valida, kas minna Arvumaa-, Jooga-, Jutupintsli- ja Lugemispessa, rännata QR-koodi abil Puude rajal, mängida mudaköögis ja liivakastis või teha muud meelepärast.
Kell 11.11 järgisime eeskujuliikumise Valge Õhupall üleskutset võtta hetk oma igapäevatoimetustest, et teha lapsele pai. Peale paide jagamist osalesime virtuaalselt Tallinna lasteaedade laulupeol „Meie lapse laulupai“. Selgeks õpitud laule esitasid Mängusipsikud, Südamesipsikud ja rahvarõivastesse riietunud Tähesipsikud.
Päev jätkus lõunasöögi ja vaiksete tegevustega varikatuse all või terrassil. Pärastlõunal saabus külla Miku-Manni lasteteater etendusega „Kes ei tööta, see ei söö.“ Lapsed nautisid nii etendust kui ka teatrikohvikust eelnevalt tellitud jäätisekokteile.

Õuelasteaiapäev jäi meelde kui kogu lasteaia rõõmus, vaba ja päikeseline päev õues.