29.10.2021

Õues õppimise päev „Kuidas Sipsikud Saladuste saarele seilasid“

Oktoobri viimasel nädalal viisime Laulasmaal läbi Tallinna lasteaia Sipsik sügismatkad ehk õues õppimise päeva „Kuidas Sipsikud Saladuste saarele seilasid".

Liikumise ja tervise teema-aastast lähtuvalt pöörasime oktoobris rohkem tähelepanu vaimsele tervisele ja heaolule. On ju teada, et õues liikumine ja õppimine toob meis esile head iseloomuomadused, puhub minema halvad mõtted, vabastab meid stressist ja annab hoogu headele mõtetele. Niisiis seadsime seljakotid selga ja kompassil paika suuna Laulasmaale.
Muutsime seekord Laulasmaa mereäärse metsa Saladuste saareks, kus lapsed said rakendada kogu oma energiat, loomingulisust ja fantaasiat. Lapsed tegid Saladuste saare Käbikuninga mäel käbiga viskeid kaugusesse, kadreerisid pildiraami abil loodusmotiive, hüppasid Konnakivilt alla ja soovisid salasoove, vaatasid looduse televiisorit, kuulasid looduse raadiot, kallistasid puid ja tegid rebasejooksu, mõõtsid ja võrdlesid käbide pikkust ning jooksid Miki miilijooksu.
Puudel ronimine, kivi otsast alla hüppamine või künkast üles ronimine pakkus lastele nii motoorset kui füüsilist treeningut. Looduses liikumismängude mängimine treenis kiirust, vastupidavust ja tähelepanu. Looduses loomine pakkus aga lastele peale loomisvõime proovilepaneku veel erinevaid värvi- ja vormielamusi ning muude detailide avastamist, mida muidu looduses ei märka.  
Õues õppimise päeva lõpetasime piknikuga mereäärses metsas. Meenutuseks õues õppimise päevast sai iga laps mütsile Miki märgi.
Lastele meeldis kõige enam rebasejooks, kivilt alla hüppamine, krabide ja vähkide püüdmine ja käbide mõõtmine. Üks Rõõmusipsik arvas, et oli väga tore päev ja et mere kohin on nagu muusika.

Sipsiku FB lehelt võis lugeda lapsevanema kommentaari: „Tagasiside kodus oli väga positiivne. Lemmikuks oli kivi otsas soovimine. Aitäh!“

Väljasõit oli üks osa liikumise ja tervise teema-aasta ning Rohelise kooli programmi tegevustest.