27.09.2021

Õuesõppe nädal Sitsi Lasteaias "MINA LIIGUN ja ÕPIN ÕUES"!

Lastel on suur vajadus liikuda, eriti õues. Lastele meeldib joosta, mängida, tantsida, hüpata ja ronida. Läbi liikumise tõuseb lapses enesehinnang ning arenevad sotsiaalsed oskused. Seejuures on tähtis, et liikumistegevused oleksid lapse jaoks piisavalt vaheldusrikkad ja mitmekesised, kaasahaaravad, toredad ning liikumisrõõmu pakkuvad.

Sitsi Lasteaia lapsed 20.–26.09.2021.a. osalesid õuesõppe nädala jooksul süvendatud keskkonnaalastes tegevustes. Tegevused on toimunud nii lasteaia õuealal kui ka lasteaia linna lähiümbruses, kaasates õpikeskkonnana nii sotsiaal-, kultuuri, loodus- kui ka majanduskeskkonda.

Nädala ürituste kava oli mitmekesine:

Esmaspäeval, 20. septembril toimus liikumismängude päev lasteaia õuealal.

Selle päeva puhul külastas lasteaeda „Kiusamisest vabaks!“ metoodika maskott Sõber Karu. Koos temaga mängisid lapsed liikumis-ja võistlusmänge,  lõpetuseks tehti suures ringis kaaslase seljale massaaži. Lapsed olid Sõber Karu külastusest vaimustatud ning tema külaskäik pakkus kõikidele rühmadele suurt elevust ja rõõmu.

Sitsi Lasteaia rühmade Mooniõied, Sinilill, Piibeleht lapsed koos õpetajatega võtsid teisipäeval, 21. septembril osa maailmakoristuspäevast. Lapsed käisid koos õpetajatega koristamas Stroomi liivaranda ja Stroomi pargi laste mänguväljaku ümbrust. Prahi korjamiseks olid kaasas kindad ja kotid ning kokku kogutud  praht sorteeriti vastavalt jäätmete sorteerimise juhendile.

Kolmapäeval, 22. septembril tähistati Sitsi Lasteaias  Autovaba päeva.  Kutsusime sel päeval lapsevanemaid  jätma auto koju ja tulema lasteaeda või lahkuma lasteaiast jalgsi, tõukerattaga või jalgrattaga.

Kolmapäeval, 22. septembril algas astronoomiline sügis. Ka meie jätame seljataha sooja suve ning tervitasime sügist oma kaunite värvide ja karge lõhnaga. Sitsi Lasteaia sisehoovis kõlasid tervitushüüded sügisele “Tere, sügis!”. Meie Sitsikud  mängisid  muusikaõpetaja juhendamisel sügisteemalisi liikumismänge ning  laulsid laule.

Neljapäeval, 23. septembril viisime  lasteaia õuealal läbi lõimitud õppetegevused koos loodusmaterjalide kasutamisega. Lapsed tutvusid lasteaia territooriumi loodusega, kasutades erinevaid meeli (nägemine, kuulmine, kompamine). Lapsed tundsid rõõmu mängulistest lõimitud ja lõbusatest kunstitegevustest ning kogesid uusi huvitavaid tehnikaid ja katsetusi.

Reedel, 24. septembril oli jalgsi liikumise Matkapäev “Saja sammu teekond”. Iga rühm suundus matkale oma valitud distantsil. Matka teekonna jäädvustas endomondo äpp.

Õuesõppe nädal oli väga tegus, liikuma kutsuv ja meie lastele huvitav ning meeldejääv nädal.

Uudise rubriigid: