27.10.2021

Õunanädal Tallinna Vormsi Lasteaias

Oktoobrikuu kolmandal nädalal leidis Tallinna Vormsi lasteaias aset juba traditsiooniks kujunenud õunanädal, millega tähistasime õunapäeva.

21. oktoober on kuulutatud rahvusvaheliseks õunapäevaks. Õunapäeva eesmärgiks on juhtida iga-aastaselt tähelepanu kohaliku mitmekesisuse olulisusele, seejuures on õun kohaliku toidu sümboliks.

Õunanädala raames jagus põnevaid tegevusi nii tuppa kui õue. Rühmade siseselt uuriti, meisterdati, maaliti, vooliti õuna ja valmistati õuntest mitmesuguseid maitsvaid toite.

Lasteaia robotunnis said rühmad lahendada Matatalab Lite roboti abil mitmesuguseid ülesandeid: aidata robotil läbida õuna slaalomirada, otsida Eesti kaardile peitu pugenud õunu ja proovida Matatalab Lite roboti abil õuna kujutist paberile püüda.

Peredel oli võimalus luua kodudes õunateemaline meisterdus ning tuua see lasteaia koridoridesse üles seatud näitusele “Õunasadu”. Näituselt võis leida erinevas tehnikas meisterdatud õunakesi, õunapuid, õunateemalisi maale ja joonistusi ning isegi ühe papist ja kruvidest meisterdatud õunamahla pressi.

Õues osalesid aiarühmade lapsed üritusel “Õun kutsub õue”. Kus vaatasid lapsed etendust õunauss Õnnelast ja mutionu Matist, osaleti õunajooksus ja tegutseti teaduspesas. Teaduspesas uuriti mikroskoobi abil tahvel- või sülearvuti ekraanilt õuna ning mängiti MakeyMakey leiutamiskomplekti abil meisterdatud “õunaklaverit”. Õunajooksul ja teaduspesas juhendasid lapsi Õunakeste õpetaja Kristel, liikumisõpetaja Merle, Päikeselaste õpetaja Elo ja Krattide õpetaja/haridustehnoloog Miina. Peale tublit tegutsemist said lapsed loomulikult õuntega maiustada.

Õunanädala vältel oli lasteaia personalil võimalus kolleege õuntest valmistatud roogadega kostitada.

Suur tänu kõigile lastele, õpetajatele ja lastevanematele, tänu kellele meie vahva õunanädal teoks sai!

Allikas: Tallinna Vormsi Lasteaed

Uudise rubriigid: