25.10.2020

Õunanädal meie lasteaias

21.oktoobril tähistakse rahvusvahelist õunapäeva. Meie lasteaed alustas õunapäeva traditsiooniga eelmisel õppeaastal, mil leidis aset tervet lasteaeda hõlmanud õunapäev ja õunanäitus. Seekord jagus aga õunatemaatikast kantud tegevusi lausa terveks nädalaks. Meie õunanädal toimus 19.10-23.10 ning selle raames said lapsed osa erinevatest üritustest ja tegevustest.

Üheks õunanädala ürituseks oli sügisene spordipäev aiarühmadele, mis toimus Läänemere Gümnaasiumi staadionil. Täpsemalt saab spordipäeva kohta lugeda siit.

Ka muusikategevused ning robotund (robootika) vanematele aiarühmadele kulgesid õunateemaliste mängude ja tegevuste rütmis. Muusikategevustes said nii sõime- kui aiarühmade lapsed mängida õuna-teemalisi laulu- ja tantsumänge, robootikategevustes programmeerisid lapsed Bee-Bot roboti sõbrale õunu viima ning joonistasid Ozobot-robotile õunakujulisi radasid.

Kõik rühmad tähistasid õunanädalat ka rühmasiseselt- valmisid maitsvad õunatoidud: moosid, smuutid, suupisted, küpsetised ning samuti õunateemalised meisterdused. Kunstitöid jagus ka lasteaia koridoridesse, kus neid teisedki imetleda võisid. Mitmete rühmade lapsevanemad aitasid omaltpoolt näituse korraldamisele kaasa. Koostöös lastevanematega loodi ka virtuaalne õunatoitude retseptisein.

Made with Padlet

Õunanädala tegemised on kajastatud ka õunanädala videos.

Suur tänu kõigile lastele, lastevanematele ja õpetajatele, kes õunanädala õnnestumisse oma panuse andsid.

 

õpetajad Kristel ja Miina