25.04.2022

PIRITA KOSE LASTEAIA ÕUESÕPPEPÄEV 2022

PIRITA KOSE LASTEAIA ÕUESÕPPEPÄEV 2022 Õuesõppepäev toimus kahel päeval (13.04 nooremad ja 14.04 vanemad rühmad) ning möödus väga meeleolukalt. Sel aastal sattus päev kokku lihavõttepühadega ning sai seetõttu ka temaatilise värvingu.

Nii suured kui väikesed alustasid oma õuesõppepäeva Monika Pulleritsu tervistuslauluga, mida saatsid vahvad ja lapsi tegevusse haaravad liigutused.

Kõik lapsed ja õpetajad said osa urbimisest (puudutatud pajutibu oksaga ning külvatud üle heade soovidega):

Terveks, terveks!

Jalad kergeks!

Silmad selgeks!

Sõrmed virgaks!

Targad mõtted pähe!

Head sõnad suhu!

Vanemad rühmad keerutasid lõbusasti jalga tervituslaulule järgneva “Tibutantsu” saatel (laulsime sõnu tuttavale viisile ja tants läks päeva lõpus ka laste tungival nõudmisel kordamisele). Tervitus ja virgutus tehtud asusid nii suured kui ka väikesed kaardi (igale rühmale eelnevalt jagatud) värviliste numbrite järgi vastavaid õhupalle otsima. Iga õhupalli juures tegutses üks või kaks õpetajat, kes lastele põnevaid tegevusi pakkusid.

Nooremad said panna ennast proovile munade kandmises, seiklusrajal tibule sabasulgede otsimises, munagolfis ning ammutasid uusi teadmisi erinevate linnupesade kohta.

õuesõppepäev2226.jpg

õuesõppepäev228.jpg

õuesõppepäev220.jpg

Vanemad lapsed võtsid mõõtu piraka porgandi jooksus, värviliste munade lusikal kandmises ning munade transportimisel põlvede vahel pesasse. Samuti said vanemad lapsed pidada fotojahti ning läbida jäneste takistusrada.

õuesõppepäev suured.jpg

õuesõppepäevsuured.jpg

õuesõppepäevsuured223.jpg

Kõik toimetused ja tegevused läbitud kohtuti taas ühiselt õuealal metsa all. Heade mõtete jõul muudeti pooliku muna kujulises läbipaistvas vaasis oleva vee molekulid imeliselt kauniks ning iga suur ja väike sai need veepritsmetena kaasa. Võluvee pritsimine tekitas suurt elevust ja valmistas tohutult rõõmu :)

Aitäh vahvate tegevuste välja mõtlemise ja läbiviimise eest! Aitäh osalemast! Igaühe panus on oluline. Suured ja siirad tänud kogu meie lasteaiaperele!

#õuesõpe #Piritakoselasteaed