29.05.2018

PIRITA LASTEAIA KORRALDATUD PIIRKONDLIK "LAULUPEOKE"

Eile 29.mail 2018 toimus Eesti Vabariigi 100 aastapäevaks korraldatud Pirita piirkondlik "Laulupeoke", mis leidis aset Pirita Kloostri Varemetes.

Osalesid Pirita Kose, Merivälja, Pirita ja Padriku Lasteaed. Üritus algas ühise rongkäiguga, kus lasteaiad sammusid Pirita Kloostri Varemetesse vanuselises järjekorras. Pirita Kose lasteaed on kõige vanem ning alustas ja järgnesid Merivälja, Pirita ja Padriku lasteaed.

Peale direktor Terje Laanemetsa avasõna järgnesid lastele juba tuttavad ning hästi selgeks õpitud laulud:

"Eesti on mu kodumaa", Mu koduke", "Ei pärmiga, ei lärmiga", "Ühes šokolaadilinnas", Sõit-sõit linna", "Popurii vanadest lauludest", "Olla koos" ja "Laul sai otsa". Et laulud saaksid kõlada, pakkus muusikat meile Rahvamuusikaansamblel „Pirita"ning  dirigeeris Cyrcelea-Ithaka-Maria Harito. 

Laulude vahepeal esines tantsugrupp "Leesikad".

Igast lasteaiast osales laulupeol üks rühm: 

Pirita Kose Lasteaiast, Pääsusabade rühm, õp. Ene Nisumaa, juhendaja muusika- ja liikumisõpetaja Reeli Meiel.

Merivälja Lasteaiast, lapsed rühmadest Juss (õp. Külli Lõpp) ja TippTäpp (õp. Helleriin Eensoo ja Kadi Tartu), juhendaja muusika- ja liikumisõpetaja Hanna Märtha Arusaar.

Pirita Lasteaiast, Meelespea rühm, õpetajad Marika-Ilona Lillemägi ja Elisabeth Andranikyan, juhendajad muusikaõpetaja Esta Ivask ja liikumisõpetaja Heili Heinaste.

Padriku Lasteaiast, Tammetõrude rühm, õpetajad: Merli Tiilen ja Heli Enok, juhendaja muusikaõpetaja Cyrcelea-Ithaka-Maria Harito.

Lapsed lahkusid lavalt ühise "Sabatantsuga", mida eest vedasid Leesika grupi tantsijad. 

Me täname kõiki osalejaid ja pealtvaatajaid, muusikuid, dirigenti, õpetajaid, tantsijaid ning loomulikult Lagle Parek`t, tänu kellele meie armas Laulupeoke toimuda sai. Ning kes teab, ehk saab sellest meie lasteaia uus traditsioon.

Kristiina Kons

Pirita Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: