11.10.2017

PIRITA LASTEAIA LAPSED MEREPÄEVAL, ALUSHARIDUS 100 RAAMES

11.oktoobril toimus väga tore Merepäev, mis oli Merivälja Lasteaia korraldatud. Tugev tuul ja vihmasabin õigeid meresõpru ei takistanud.

Merepäev algas ühise tervitusega suures ringis, erinevate lasteaedade rühmadega õppelajuhataja-haikala (kostüümis) juhtimisel. Seejärel valiti igast rühmast üks kapten, kellele anti kapteni müts ning nöör, millest pidi rühmaga kujundama laeva. Laev hakkas liikuma erinevatesse nö õuesõppe kohtadesse - vetevana/Neptuuni, merineitsi, mereröövlite, kassi, kajaka ja kapteni juurde, kus toimusid erinevad õuesõppetegevused. Vetevana ja merineitsi juures õppisid lapsed tundma merd, kui palju maakerast moodustub vesi (pool, veerand, kolmveerand), kuidas sool vees lahustub ning mis häält teeb meri.

Mereröövlite juures lugesime pudelist leitud kirja kalalt Nemolt, arutasime kuidas käituda ohu korral, uurides päästevesti ja mängisime rollimängu, kus pidi päästma merehädalist, visates talle köit. Kassi juures läbisid lapsed nööridega moodustatud takistustega liikumisrada, uurisid võrgu külge kiletatud kalu: tursk , forell, räim, latikas, kus iga laps valis kala ja pidi viima selle suuremale kala plakatile, samal ajal ringis arutades, mis kala see on. Seejärel liikusime kajaka juurde, kes tutvustas meile erinevaid linde - merikotkas, kajakas... Kuulasime maki pealt erinevate lindude hääli, vaatasime kui suured tiivad erinevatel lindudel on.

Katsusime erineva raskusega kotte, mis oli raskem, mis kergem - oli väga vahva ja sj õpetaja väga karismaatiline. Siis liikusime kapteni juurde, kes näitas lastele erinevaid mereloomi: hüljest, vaala jne ning küsis, miks nad meie meres ei saa elada, sh viidates mere vee reostusele, milletõttu siin loomad elada ei saa ning kuidas tuleb merd hoida ja ei tohi vette prügi visata. Tegevus lõppes liikumismänguga, kus iga laps sai kummiga kala maski ning hüljes pidi neid meres püüdma- keda püüti kinni, see pidi kükitama. 

Ühesõnaga kasutati tegevustes erinevaid avastusõppe meetodeid, liikumismänge ning interaktiivseid õppetegevusi. Merepäev lõppes suure ühise ringtantsuga. 

Ülevaate üritusest kirjutas Elisabeth, Meelespea rühmast.

Kõik nautisid huvitavat ning hästi organiseeritud merepäeva...aitäh Merivälja lasteaiale, kes antud ürituse korraldasid!

Kristiina Kons

Pirita Lasteaia õppealajuhataja