07.10.2016

PIRITA LASTEAIAS KÜLAS TOLLIKOERAD

Täna, 07.oktoobril, külastasid Pirita Lasteaeda Maksu- ja Tolliameti töötajad...

Sinilille rühmal oli täna erakordne võimalus tutvuda Maksu- ja Tolliameti tööga. Selleks olid neile külla tulnud selle ameti töötajad - nii inimesed kui ka koerad. 

Kõige alguseks Maksu- ja Tolliameti töötajad rääkisidki, et mis tööd nad teevad ning miks see oluline on. Et lastele riikide vahelist piiri mõistet selgitada, tõmmati nende ümber lint, mis märkis riigi piiri. Nüüd said töötajad selgitada, et kuidas nad tegelevad salakauba vedajatega, kuidas neid läbi otsitakse, mis võtteid salakauba vedajad kasutavad, et keelatud kaupu tuua ning miks see halb meie riigile on. Peale selle said lapsed näha ja katsuda erinevad salakaupasid, mis riigi piirilt ära võetud. 

Edasi asusid tegutsema kaks tollikoera Pähkel ja Bruno. Üks koer oli õpetatud salatubakat leidma ning teine narkootilisi aineid. Koerad näitasid oma oskusi asjade leidmisel ning lapsed nägid, et koerad ei kiskunud leitud asju katki, vaid jäid selle juures seisma. Nii nagu neid õpetatud oli. Muidugi said kõik lapsed Brunole pai teha ning kõige lõpuks rühmapildi koos koertega.

Täname Sinilille rühma Irise ema, kes külastuse korraldas!

Väga täname Maksu- ja Tolliameti töötajaid - nii inimesi kui ka koeri!

Pilte saab vaadata siit!

 

Helina Aaboja
Pirita Lasteaia õppealajuhataja