05.06.2018

Päästeamet korraldab koos Tallinna 21. Kooliga tuletõrjespordi päeva

5. juunil 2018 viib Päästeamet Tallinna 21. Kooli spordiväljakul läbi tuletõrjespordi päeva, mille eesmärgiks on tutvustada noortele päästeala tegevusi ning panna 4.-7. klasside õpilased erinevatel aladel proovile.

Tuletõrjesport on ekstreemne, huvitav ja tehniline ala, millega on tänaseks tegeletud Eestis juba üle 80 aasta. Tuletõrjesport arendab osavust, julgust, kiirust, jõudu, vastupidavust, meeskonnatöö oskust, koordinatsiooni ning keskendumisvõimet. Tuletõrjespordi päev on Päästeametile hea võimalus tutvustada noortele päästeala, propageerida seda läbi erinevate tegevuste ja arendada koos noortega tuleviku ohutuskultuuri.

Spordipäeval võetakse omavahel mõõtu kahel kümne-etapilisel teatevõistlusel. Alad on seotud tule kustutamisega, näiteks saab joosta voolikuga, ühendada liitmikke ning kasutada vett. Lisaks teatevõistlusele on õpilastel kohapeal võimalik tutvuda Päästeameti põhiauto ning selle varustusega, saab külastada ka ennetustelki.

Tuletõrjespordi päev Tallinna 21. Koolis on pilootprojekt, edaspidi saab ettevõtmist korraldada kindlasti ka teistes koolides.

Kool tänab Päästeametit algatatud põneva koostöö eest!

 

Juta Hirv, Tallinna 21. Kooli direktori asetäitja-arendusjuht

Uudise rubriigid: