03.08.2018

Päästeamet kutsub puhkealadel tuleohtu vältima

Päästeameti Põhja päästekeskus paneb inimestele südamele, et Eestis valitseb endiselt suur kuumus ja kuivus, mistõttu kehtib 28. juulist üle Eesti eriti suure tuleohuga aeg.

Selleks, et ennetada võimalikke hooletusest alguse saavaid tulekahjusid, teostavad päästeamet ja Politsei- ja Piirivalveamet ka sel nädalavahetusel kontrollkäike erinevatesse puhke- ja ujumiskohtadesse ning RMK lõkke- ja puhkekohtade stendidele paigaldatakse hoiatavad plakatid.

Tulekahjude ennetamisele saame me kõik kaasa aidata, rõhutas päästekeskuse juht Marko Rüü.

Metsa- ja maastikupõlengute arv on plahvatuslikult kasvanud. 31. juuli seisuga on tänavu toimunud 177 metsa- ja maastikutulekahju, mis on üle kolme korra  rohkem kui eelmisel aastal - 31. juuli 2017 seisuga oli toimunud 48 metsa- ja maastikupõlengut.

Juuli lõpu seisuga on tänavu Eestis uppunud 29 inimest, neist 13 juulis. Kõige rohkem veeõnnetusi on juhtunud eeskätt vanemaealiste inimestega, kes end kuuma ilma eest jahedasse vette jahutama lähevad ja noorte meestega, kes on enne suplust alkoholi tarvitanud.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna abilinnapea Tõnis Mölder soovitab väga kuumade ilmadega rohkem siseruumides püsida ning tavapärasest oluliselt rohkem vedelikku tarbida. „Tuleb arvestada Eesti jaoks tavatute ilmastikutingimustega nii looduses viibides kui ka tööl olles. Kaaskodanike suhtes tuleb tähelepanelik olla ning ilmselt abi vajajale tuleb kindlasti  kiirabi kutsuda.“