06.04.2018

Pääsusaba rühma lapsed Viitna loodusõpperajal

Pirita Kose Lasteaia kõige vanema rühma lapsed külastasid reedel, 6. aprillil, KIK keskkonnaprogrammi toel Viitna loodusõpperada.

Õppekäik Viitnal Pikkjärve matkarajal oli ülivahva. Õpetaja Tiina, kes meie päeva juhtis, rääkis põnevaid lugusid sellest paigast, loodusest ja juhtumistest, suunas meid vaatama palju erilisi leide sealsel matkarajal. Lapsed said teada, milline on samblik, milline sammal, kuidas söövad käbi puhtaks oravad ja rähnid, mida üldse rähn on võimeline ühe puuga tegema, mis juhtub kui kuusk hakkab okkaid ajama ja milline nägi välja mänd, mis seal põlema süttis kui äike metsa põlema süütas. Kadakamarju said lapsed maitsta, metsa nätsu närida, sookailu lõhna saime nuusutada. 

Matkarada lookles ümber Viitna Pikkjärve. Vahepeal oli metsaalune lumeta ja siis sattusime taas sellisesse paika kus oli veel justkui sügav talv. Olime vahepeal nii lumised ja lapsed lasid isegi mööda teerada mäest alla liugu. 

Õpetaja Tiina organiseeris mitu põnevat mängu.

Esimeses mängus pidime otsima peeneid halle nöörijuppe, mis olid maapinnaga väga ühte värvi. Neid oli ta kindlas arvu maa-alale peitnud. Kõiki me üles ei leidnudki. Pärast toimus leitud nöörijuppide kokku arvutamine, mis oli Pääsusaba lastele väga põnev. 
Teises mängus pidime igaüks ainult 2 männikäbi otsima ja need suure ringi sees olevasse väiksesse ringi viskama. Kõik käbid ei jäänud väikses ringis pidama. 
Kolmands mängus jagasime lapsed kolmekaupa gruppidesse ja nad pidid oma keskmist sõpra, kes oli pime, talutama. Lapsed räägivad teile kindlasti sellest mängust. 
Neljandas mängus said lapsed omale luubi ja alustasime puude, põõsaste, lume, jää ja isegi üksteise ninade uurimist. 
Viiendas mängus jagasime rühma pooleks ja grupid pidid mõistatusi lahendama. Võistlus oli tasavägine

Uudise koostas:
õppealajuhataja
Eve Saare