13.10.2017

Pääsusilma lasteaia lapsed saavad taas ujumise algõpet

Tallinna Linnavolikogu esimees Kalev Kallo ja Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson tutvusid Pääsusilma lasteaias renoveeritud basseiniga.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul on Haaberstis 9 munitsipaallasteaeda ja neist viies on basseinid. „Tänaseks on töökorras nelja lasteaia basseinid, mis pakuvad lasteaialastele ujumise võimalust. Pääsusilma lasteaia basseinikompleksi ei ole kasutatud seitse aastat ja seetõttu ei saanud lasteaed anda lastele eluks nii vajalikku ujumise algõpet. Basseinikompleksi renoveerimine on väga tähtis laste ujumisoskuse omandamiseks. See annab lastele turvatunde ja oskuse vees käituda. Paljuski tänu linnavolikogu esimehe Kalev Kallo initsiatiivile on nüüd linnaosa lasteaedade basseinid renoveeritud,“ ütles Jürgenson.

Linnavolikogu esimehe Kalev Kallo sõnul on lasteaia bassein tihti esimene koht, kus lapsed puutuvad kokku ujumisõpetusega.  „Polegi ju oluline, missuguse tehnikaga ujutakse, vaid see, kas vees ka tegelikult hakkama saadakse. Oskus end vees pinnal hoida aitab ellu jääda ka siis kui  jalad põhjani ei ulatu,“ lisas Kallo.

Pääsusilma lasteaias hakkavad ujumisõpet saama 3-7 aastased lapsed. Ujumine toimub lastele üks kord nädalas väikestes gruppides, mis annab ujumisõpetajale võimaluse tegeleda iga lapsega. Ujumistegevuse eesmärgiks on õpetada lapsi turvaliselt käituma vee ääres ja vees. Lapsed õpivad vette minema ja veest väljuma, vees liikuma, hõljuma, sukelduma, edasi liikuma nii kõhuli kui ka selili. Lastele tutvustatakse erinevaid ujumisstiile.

Basseinikompleksi renoveerimistööd  teostas Lakorda Holding  OÜ. Tööde käigus valmisid täiesti uued  ruumid – saun, riietus-, duši-, tualett- ja basseiniruum. Basseinikompleksi renoveerimise maksumuseks kujunes 140 000  eurot.