16.10.2017

Pääsusilma lasteaia renoveeritud ujula on avatud

13. oktoober 2017 oli Tallinna Lasteaia Pääsusilm perele rõõmus päev – sellest päevast saavad lapsed taas lasteaia basseinis ujuda.

Remonti vajavat basseinikompleksi ei kasutatud seitse aastat. Nüüd on ujula korras ja kolme- kuni seitsmeaastaste ujumisõpe saab taas alata.

Linnavolikogu esimehe Kalev Kallo sõnul on lasteaia bassein tihti esimene koht, kus lapsed puutuvad kokku ujumisõpetusega. „Polegi ju oluline, missuguse tehnikaga ujutakse, vaid see, kas vees ka tegelikult hakkama saadakse. Oskus end vees pinnal hoida aitab ellu jääda ka siis kui jalad põhjani ei ulatu,“ lisas Kallo.

„Basseinikompleksi renoveerimine on väga tähtis laste ujumisoskuse omandamiseks,“ ütles Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson. 

Haaberstis on üheksa munitsipaallasteaeda ja neist viies on basseinid. Nüüd on töökorras nelja lasteaia basseinid.

Pääsusilma lasteaias hakkavad ujumisõpet saama kolme- kuni seitsmeaastased lapsed. Ujumine toimub lastele üks kord nädalas väikestes gruppides, mis annab ujumisõpetajale võimaluse tegeleda iga lapsega. Ujumistegevuse eesmärk on õpetada lapsi turvaliselt käituma vee ääres ja vees. Lapsed õpivad vette minema ja veest väljuma, vees liikuma, hõljuma, sukelduma, edasi liikuma nii kõhuli kui ka selili. Lastele tutvustatakse erinevaid ujumisstiile.

Basseinikompleksi renoveerimistööd teostas Lakorda Holding OÜ. Tööde käigus valmisid täiesti uued ruumid – saun, riietus-, duši-, tualett- ja basseiniruum. Basseinikompleksi renoveerimise hinnaks kujunes 140 000 eurot.

Samal teemal: „Pääsusilma lasteaia põnnid saavad jälle ujuda!“ (Pealinn 13.10.2017)

Kõik pildid (foto: Svetlana Aleksejeva)

Uudise rubriigid: