30.10.2018

Pae asumi elanikele meeldib korrastatud linnaruum

Eelmisel nädalal toimus kohtumine Lasnamäe elanikega, kus linnaosa valitsuse esindajad tutvustasid linnarahvale Pae asumi arendusprojekti.

Kohtumisel osalesid ka munitsipaalpolitsei esindajad, kes vastasid elanike küsimustele, mis olid seotud avaliku korraga.

Elanikud reageerisid väga aktiivselt linnaosa valitsuse kutsele, kohtumise alguseks oli linnaosa valitsuse telgi ette kogunenud rohkem kui 200 inimest. Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva rääkis linnarahvale sellest, kuidas juba lähitulevikus muutub Pae turu territoorium.

Silmalegi nähtavad lammutustööd aadressidel Pae 76 ja 78 on juba alanud. Lähiajal kerkib amortiseerunud hoone asemele kaks avarat kauplust, mis hakkavad  pakkuma laiemat kaubavalikut. Vastavalt arendaja esialgsetele plaanidele viiakse ehitustööd lõpule 2019. aasta esimesel poolel.

Projektis on ette nähtud ka Pae turgu ja Smuuli tänavat ühendava jalakäijate ala rekonstrueerimine. Uuele promenaadile tulevad kaasaaegne ja ökonoomne valgustus, uus asfaltkate, puhkealad, pingid ja kahetasandiline haljastus puude ja põõsaste kujul. "Kinnistunaabriga tekkinud erimeelsuste tõttu lükkus pargi ehitamine aasta võrra edasi. Nüüdseks on olukord lahenenud, järgmiseks aastaks on linnavolikogu poolt eraldatud rahalised vahendid Pae jalakäijate tänava uuendamiseks," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

Kohtumisel pöörasid elanikud tähelepanu selle piirkonna avaliku korra kitsaskohtadele. "Kahjuks on elanike mured seoses ohutusega piirkonna tänavatel kasvanud. Sealsed halb valgustus ja korrastamata ala tõmbavad ligi kahtlaseid isikuid. Uue hästi valgustatud promenaadi ehitamine peaks muutma Pae piirkonda mitte ainult visuaalselt, vaid looma ka turvatunnet ning peletama eemale "viinaninad" kes seal praegu kipuvad kogunema," lisas Lasnamäe linnaosa vanem. Politsei ja MUPO on lubanud  piirkonnas aktiivsemalt patrullida.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus jätkab ka edaspidi kohtumisi linnaosa elanikega, et tutvuda nende probleemidega ja tutvustada konkreetse asumi või piirkonna arengu plaane.

Uudise rubriigid: