12.06.2018

Paljassaarest leitud luigepoegade surma põhjuseid uurib ekspertiis

Laupäeval, 9. juuni õhtul leiti Paljassaare hoiuala naabrusest surnud luigepojad – juhtumi asjaolude väljaselgitamisega tegeleb politsei.

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova palub sündmuse kajastamisel jääda tasakaalukaks. „Paljassaares avanenud vaatepilt on äärmiselt kurb ja häiriv. Mõistan, et taoline sündmus tekitab inimestes tugevaid emotsioone. Linnupoegade hukkumise asjaolud selgitab välja ekspertiis. Kuni ei ole selge, mis täpselt luigepoegade surma põhjustas, palun mitte teha ennatlikke järeldusi ja avalikkust spekulatsioonidega eksitada,“ rõhutas Izmailova.

Niipea, kui selguvad juhtumi asjaolud, teavitavad ametkonnad sellest ka avalikkust.

Kui luigepojad laupäeval leiti, toimetas Varjupaikade MTÜ nad loomaarsti juurde surma põhjuse väljaselgitamiseks. Kuna luigepoegadel ei tuvastatud vigastusi, mis viitaksid surmaeelsele füüsilisele vägivallale, saadeti nad täiendavaks ekspertiisiks Veterinaar- ja Toidulaboratooriumisse, et tuvastada võimalikud haigusetekitajad või mürkained.

Ühtlasi kutsub abilinnapea inimesi üles ettevaatlikkusele. „Paljassaares ja teistel hoiualadel tuleb loodusesse erilise tähelepanelikkusega suhtuda. Kindlasti ei tohi lasta koertel ilma rihma ja suukorvita ringi joosta, nii hoidume seal pesitsevate linnuperede ohtu seadmisest. Ühtlasi tuletan meelde, et seal, kus on ringi liikumiseks laudtee ehitatud, tuleb seda ka kasutada ning sellelt maha astumist vältida,“ ütles Izmailova.

Kõikidest keskkonnaalastest õigusrikkumistest tuleb teada anda keskkonnainspektsiooni valvetelefonil 1313.