20.08.2021

Palju õnne Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäeva puhul!

Mustamäel alustasime Eesti Vabariigi taasiseseisvumise aastapäeva tähistamisega juba 18. augustil, mil Parditiigi pargis toimus pidulik kontsert, kus teile esinesid Ivo Linna ja Endine Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester.

Mul oli siiralt heameel näha, et see kontsert läks hinge ja südamesse nii vanematele kuulajatele, kes olid meie omariikluse taassünni juures, kui noorematele ja päris väikestele mustamäelastele. Õhus oli tunda samasugust ühtekuuluvust ja uhkust meie vaba riigi üle, nagu kolmkümmend aastat tagasi, võib-olla isegi rohkem. See oli tõeline rahvapidu. See tunne ja see kontsert jääb kõikidele kohalviibijate kindlasti pikaks ajaks meelde.

Samas toimus ka Mustamäe elanike fotomälestuste näitus, mis sündis meie kogukonna ühistööna ning tõi eredalt meelde tormilisi sündmusi, mis viisid meie riigi taassünnini. Kui te mäletate, siis suve algul pöördusin meie linnaosa elanike poole üleskutsega saata kodustes fotoarhiivides leiduvaid pilte laulvast revolutsioonist, Balti ketist, rahvarinde meeleavaldustest ning 1991. aasta sündmustest, mis viisid Eesti omariikluse taastamiseni, et ühekoos panna kokku Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud fotonäituse. Minu siiras tänu kuulub kõikidele mustamäelastele, kes vastasid minu palvele ja jagasid meiega oma fotosid. Ühistööna sündis tõeliselt ilus ja tähendusrikas näitus, mis tänasest kolib juba Tallinna Linnavalitsuse (Vabaduse väljak 7) näituseakendele, et seda võiksid tulla vaatama kõik pealinna elanikud. Tulge kindlasti vaatama!

Head mustamäelased, ma soovin teile ja teie lähedastele ilusat Eesti taasiseseisvumispäeva! Olge hoitud!

Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanem

Uudise rubriigid: