27.10.2017

Palju õnne Lasteaed Kajakas!

23-27.10.2017 Lasteaed Kajakas tähistas oma 35. aastast sünnipäeva.

Lasteaias Kajakas toimusid  lasteaia sünnipäeva raames erinevad üritused lastele.

Esmaspäev – Planetaarium

Teisipäev  - konkurss „Väike mesiterkokk“

Kolmapäev - reproduktsioonide näitus "Legendid  N.K. Roerich ".

   Näituse raames korraldati hariv ja loominguline kokkutulek nii lastele, kui ka vanematele. Näitusel oli suurepärane võimalus mitte ainult näha Nicholas Rerichi maalide reproduktsioone, vaid ka tutvuda tema kommentaaridega erinevate  teoste kohta. Kunstniku selgitused põhinevad legendidel ja pajatustel eri rahvaste kangelastest ning vaatamata sellele, et rahvaste ajaloolised teed ja saatused on olnud väga erinevad, ühendab neid hämmastav omadus. Need kannavad endas sõnumit ühtedest ja samadest esmatähtsatest eetika alustest: headus on kõrgemal kurjusest, rahu vaenulikkusest, loomine on üle purustamisest.

Neljapäev – Ekskursioonid (pildid lisatud galeriisse)

Reede - Luulepäev „Minu armas lasteaed". Iga rühm oli selgeks õppinud mõned luuletused lasteaiapere teemal. Saalis kanti need üksteisele ette. Sünnipäeva nädal lõppes "Lasteia Kajakas 35 a." sünnipäeva tordiga. Lasteaia direktror Jekaterina Arro tänas töötajaid ja lapsi, töise, huvitava ja rõõmsa nädala eest.

Nädal möödus kiiresti. Iga laps ja õpetaja leidis hetki, mis elamusi pakkusid ja liigutasid Suured tänud sünnipäevalistele, etendustes osalejatele ning  korraldajatele!