21.04.2022

Pallipõnn õpetas nutikalt õues õppima

Nutikuu üritusena toimus 20. aprillil Pallipõnni lasteaias Mustamäe lasteaiaõpetajatele õpituba "Pallipõnn õpetab nutikalt õues õppima".

Meie tublid robootika töögrupi õpetajad Marge Simmermann, Aire Gruzdev, Epp Maasikas ja Jane-Ly Rotka tutvustasid nutikaid õuesõppe tegevusi. Lasteaia hoovi oli sisse seatud neli tegevuskeskust, kus õpetajad said tutvuda robootiliste vahenditega  ja ise aktiivselt mängulistes õppetegevustes kaasa lüüa. Tegevustes kasutati maastikurobotit, Sphero robotpalli, salvestavaid pesulõkse, lihtsaid detektoreid, salvestavat binoklit, digimikroskoopi ning QR koodide lugemiseks ja seadmete juhtimiseks äppide abil tahvelarvuteid ja nutitelefone.

Kuna aprill on südamekuu, siis olid kõik tegevused seotud liikumise, tervisliku toitumise ja spordi teemaga. Õuebingos pandi õpetajate teadmised proovile tervisliku toitumise alal, põnevas orienteerumismängus lahendati sporditeemalist ristsõna, liiguti ja võimeldi ning toimus lõbus Sphero robotpalli ujumisvõistlus.

Meie nutikuu ürituse kordaminekule aitasid kaasa hästi motiveeritud, koostööaldis ja robootikast huvituvad õpetajad. Täname ka Pallipõnni vahvat robootika töögruppi põneva ja inspireeriva õpitoa korraldamise eest.

Allikas: Tallinna Lasteaed Pallipõnn, õppealajuhataja

Uudise rubriigid: