28.01.2016

Pargi & Reisi süsteem pälvis rahvusvahelisel konkursil esikoha

Tallinna linna ja Eesti ettevõtte Ridango Pargi & Reisi piletisüsteemi tunnustati rahvusvahelisel konkursil esikohaga.

Tallinna Transpordiamet ja nutikaid ühistranspordisüsteeme arendav Eesti ettevõte Ridango võitsid mainekal Transport Ticketing & Passenger Information Global Awards konkursil auhinna parima piletisüsteemi operaatori kategoorias. 

Londonis toimunud auhinnatseremoonial tunnustati Tallinna ühistranspordis kasutusel olevat piletimüügisüsteemi Pargi & Reisi laiendust, mis annab ōiguse nii tasuta parkimiseks kui ka tasuta ühistranspordi kasutamiseks sõltumata autoomaniku elukohast. 

Globaalsel valdkonna auhindade üritusel olid nominentide seas maailma juhtivad suurfirmad. „Tallinna Transpordiamet on olnud väga innovatiivne klient,“ ütles firma tegevjuht Erki Lipre. „Oleme Tallinna piletisüsteemi koostöös Transpordiametiga pidevalt täiustanud, laiendanud selle kasutusvaldkondi ning pakkunud reisijatele järjest mugavamaid võimalusi.” 

Tallinna Transpordiameti piletisüsteemi juhtivspetsialisti Tiit Laiksoo sõnul on Ridango arendanud uuendusliku piletisüsteemi, mille ülesehitus teeb võimalikuks selle laiendamise ka teistesse valdkondadesse. „Ridango on edukalt aidanud meil laiendada piletimüügisüsteemi kasutust linnale olulistes valdkondades, mille heaks näiteks on ka Pargi ja Reisi lahendus,” ütles Laiksoo. 

Ridango, endise nimega Ühendatud Piletite AS, on Tallinnas 2009. aastal asutatud kiiresti arenev Eesti tehnoloogiaettevõte, mis tegeleb ühistranspordi pileti- ja makselahendustega ning reaalajas toimivate infosüsteemide loomisega.

Uudise rubriigid: