10.05.2019

Pariisi Jumalaema Kiriku taastamiseks saab ka telefoni teel annetada

Tallinna Linnakantselei on sõlminud kõigi Eesti operaatorfirmadega tasuliste telefoniliinide avamise kokkulepped Pariisi Jumalaema Kiriku taastamise toetuseks annetuste tegemiseks.

Telefoni teel saab 15. aprillil puhkenud põlengus rängalt kannatada saanud maailmakuulsa katedraali taastamiseks annetada kuni 31. maini. Annetusnumbriteks on 9007701 (5 €), 9007702 (25 €) ja 9007703 (50 €). Annetusnumbritele saab helistada nii Telia, Tele2 kui ka Elisa võrgust, sh ka lauatelefonilt. Operaatorid annetuskõnede pealt vahendustasu ei võta.

Tallinna linnapea ja Prantsusmaa suursaadik kutsusid vahetult pärast õnnetust tallinlasi ühispöördumisega Pariisi Jumalaema kiriku taastamiseks tegema annetusi.

„Meil on omastki lähiajaloost meeles nii Niguliste kiriku põleng 1982. aastal kui ka Pühavaimu kiriku tulekahju 2002. aastal. Soovides Tallinna partnerlinnale Pariisile jõudu Jumalaema kiriku taastamisel, kutsun teid koos Prantsusmaa suursaadikuga Eestis proua Claudia Delmas-Schereriga toetama Notre Dame’i restaureerimistöid,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

„Õnnetuse hetkil adusime iseäranis selgelt kui lähedal igale meist on see esmapilgul nii kaugel asetsev, 850 aastase ajalooga arhitektuuripärl,“ öeldi pöördumises. „Jumalaema kirik ei ole tavaline pühakoda. See on kirik, mis on tuntud mitmetele põlvkondadele kirjanduse ja kunsti, muusika ja teatri, filmi- ja fotokunsti kaudu. Notre Dame’i tähenduse ja suuruse kirjeldamiseks ei jätku ülivõrdeid.

Tallinna linn on avanud annetuste kogumiseks pangakonto, mille kaudu saavad tallinlased ja kõik teised head Eesti inimesed teha annetusi kiriku renoveerimise toetuseks. Annetusi on võimalik teha TALLINNA LINNAKANTSELEI kontole number: EE73 2200 2210 7146 6591 (Swedbank). Selgituseks märkida: „Annetus“.

Samale pangakontole edastavad telefonioperaatorid ka annetusnumbrite vahendusel laekuva raha.

Ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron on välja kuulutanud Notre-Dame`i katedraali taastamiseks loodud annetusfondi ning selle kaudu saab krediitkaardi kasutades otse annetada veebilehel: https://don.rebatirnotredamedeparis.fr/1/~my-donation?_cv=1

 

 

Uudise rubriigid: