18.11.2016

Parimad väikesed elupäästjad õpivad Haaberstis

Haabersti Vaba Aja Keskuses selgitati 17. novembril välja parimad väikesed elupäästjad. Väikese elupäästja lõppvõistluse, järjekorras juba kaheksanda, korraldas Haabersti Vaba Aja Keskus koostöös Haabersti Linnaosa Valitsuse, Tallinna Kiirabi, Päästeameti Põhja-Eesti Päästekeskuse ennetustöö bürooga ja kõikide Haabersti koolidega.

Haabersti linnaosa koolide 3ndate klasside õpilased on saanud eelneva koolituse ja väljaõppe tuleohutuse ning esmaabi teemadel. Lõppvõistlusel esindasid oma klassi 4-liikmelised võistkonnad. Kokku osales võistlusel 16 võistkonda kõikidest Haabersti linnaosa koolidest. Lõppvõistlus koosnes valikvastustega viktoriinist ja praktilistest ülesannetest esmaabi ning tuleohutuse teemadel.
Esikoha võitis Rocca al Mare Kooli 3b klassi võistkond. Teise koha saavutas Õismäe Vene Lütseumi 3c klass, kolmas koht läks Õismäe Vene Lütseumi 3a klassile. Rocca al Mare Kooli 3b klassi võistkond vastas kõige paremini viktoriini küsimustele, esmaabi osutamises jagati esikohta Õismäe Vene Lütseumi 3c klassi võistkonnaga. Võistlus oli seekord erakordselt kõrgetasemeline ja tasavägine. Seda tänu tuleohutuse koolitustele päästekomandodes ja Tallinna Kiirabi esmaabi koolitajatele Martin Ränile ja Nikita Panjushkinile. Oma panuse laste väljaõpetamiseks andsid Galina Ozdoba ja Nikita Groznov Päästeameti Põhja-Eesti Päästekeskuse ennetustöö büroost. Võistluse korraldajad tundsid rõõmu, et lapsed ja noored on elupäästmisvalmiduses otsustuskindlad ja julged. Lastevanemad võivad uhkust tunda oma laste teadmiste ja oskuste üle.
2010. aastal võitis „Haabersti Väike Elupäästja“ projekt kategoorias „Suured teod Tallinna noortele“ peaauhinna. Haabersti linnaosa vanema Marek Jürgensoni sõnul on „Haabersti Väikese Elupäästja“ näol tegemist tänuväärse projektiga, mille eesmärgiks on lastes süvendada inimelu kui kõrgema väärtuse hoidmise vajadust ja rõhutada teadmiste ning oskuste olulisust esmaabi ja tuleohutuse vallas.
Esmaabi koolitusega tegelevad kõik Haabersti lasteaiad ja koolid. Esmaabi koolitus algab juba lasteaiast. Meelespea Lasteaia eestvedamisel toimus selle aasta kevadel juba kümnes lasteaialaste esmaabivõistlus „Hea inimese gala“. Lasteaialaste esmaabivõistlus on tõsine ettevalmistusetapp tulevikus edukaks esinemiseks „Väikese elupäästja“ võistlusel. Tänu esmaabi koolitusele õpivad lapsed märkama ja ennetama igapäevaelus ettetulevaid ohuolukordi ning õnnetuse korral oskavad õigesti käituda ja võivad mõnikord olla eeskujuks ka oma vanematele, lisas Marek Jürgenson.