15.05.2018

Parkide päeva tähistatakse seminari ja tasuta matkadega

Parkide päeva tähistatakse 24. mail tasuta õppekäikudega Merimetsa kaitsealal ja Tallinna Botaanikaaias. Erialaspetsialistid on oodatud Tallinna Botaanikaaias toimuvale seminarile „Loodus ja kultuuripärand“.

Eelmisel kevadel esmakordselt tähistatud Parkide päeva keskne idee on tutvustada matkadega linnalooduse väärtusi, kui kutsuda inimesi iseseisvalt oma kodusümbruse loodusega tutvust tegema.

Tasuta juhendajaga matkad ootavad huvilisi Merimetsa kaitsealal ja Tallinna Botaanikaaias. Merimetsa matka juhendab Timo Kark, Tallinna Botaanikaaia matka dendroloog Olev Abner. Mõlemad matkad algavad kell 18.00, kestavad orienteerivalt kaks tundi. Matkadele saab registreerida alates 15. maist Tallinna Keskkonnaameti veebilehe www.tallinn.ee/est/Parkide-paev kaudu, kust leiab nii matkade kui ka Parkide päeva tegevuste kohta rohkem infot.

Erialaspetsialistid on sellel päeval oodatud osalema Tallinna Botaanikaaias toimuval seminaril „Looduspärand kultuuripärandis“. Registreerida saab kuni 22. maini veebilehe http://www.maastikuarhitekt.ee/uudised/seminar-loodusparand-kultuuriparandis-24-mail-2018 kaudu.

Abilinnapea Züleyxa Izmailova kutsub üles kõiki loodushuvilisi matkadel osalema: „Ootame igas vanuses inimesi, nii kooliõpilasi kui ka peresid, nii iseseisvalt kui juhendatud retkede vahendusel tutvuma Tallinna mitmekesise ja rohealaderikka linnaloodusega.“

Kutsume rõõmu looduses liikumisest pildina jagama Tallinna Keskkonnaameti Facebooki ürituste lehel www.facebook.com/TallinnaKeskkonnaamet/, teemaviitega #ParkidePäev, #EDoP2018, #looduskaitsekuu, #linnaloodus, #nattours, #mineõue, #avastusrajad.

„Kui kellelgi pole võimalik juhendajaga matkal osaleda, siis ega sellepärast linnaloodus avastamata ei pea jääma! Iseseisvaks uudistamiseks on võimalik kasutada „Linnalooduse kompassi“ (https://citynature.eu/et/tallinn/) või rakendust „Avastusrada“ (https://avastusrada.ee/et), mis annavad juhiseid Tallinna liigirikkuse märkamiseks ja põnevate kohtade avastamiseks,“ sõnas abilinnapea.

Matkad toimuvad Tallinna Keskkonnaameti, Tallinna Botaanikaaia ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse koostöös. Seminar toimub Tallinna Keskkonnaameti, Tallinna Ülikooli ja Eesti Maastikuarhitektide Liidu koostöös.

Parkide päeva tegevused on osa 13. mail alguse saanud looduskaitsekuust.

 

Uudise rubriigid: