24.04.2018

Peagi algab registreerimine õpilasmalevasse

Järgmise nädala kolmapäeval, 2. mail kell 15.00 algab sihtasutuse Õpilasmalev kodulehel http://www.malev.ee malevarühmadesse registreerumine. 13–19 aastastel aktiivsetel ja töökatel Tallinna koolinoortel on valikus rohkem kui 50 rühma nii Tallinnas kui mujal Eestis. Kokku on pakkuda ligi 1000 malevakohta.

SA Õpilasmalev juhataja Ott Väli sõnul ei teki malevarühmad tühja koha peale. „Malevlased lähevad vaid sinna, kus on töö! Rõõm on tõdeda, et jätkuvalt on ettevõtjaid, kes annavad  noortele võimaluse oma piiramatu energia rakendada töötegemisse,“ sõnas Väli. „Sihtasutusel Õpilasmalev on sel suvel koostöö umbes 30 eraettevõttega, lisaks Riigimetsa Majandamise Keskus ja kõik Tallinna linnaosavalitsused.“

Ka tänavu on malevarühmade suurimaks tööandjaks Circle K Eesti AS, kes palkab suvel rohkem kui 100 malevlast. Malevlasi näebki suvel toimetamas paljudes Eesti tanklates (Circle K, Olerex) poekettides (Rimi, Coop), suurtaludes, turbarabas, turismiettevõtetes jne. Võib öelda, et võrreldes mõne aasta taguse ajaga on malevlastele pakutavad tööd muutunud mitmekesisemaks.

Kolmandat suve järjest saavad osad malevarühmad lisaks töötegemisele läbida ka spetsiaalselt õpilasmaleva jaoks kohandatud riigikaitseprogrammi. Koostöös Kaitseministeeriumiga ja MTÜ-ga Riigikaitse Rügement saadakse teadmisi riigikaitsest ning proovida välilaagris metsaelu. Kui varasematel aastatel on programm olnud Tallinna õpilasmalevlastele, siis seekord on liitumas ka Maardu ning Lääne- ja Raplamaa ÕM-id.

Malevarühmade nimekirjaga ja üksikasjadega (aeg, töö, vanus jne) saab tutvuda SA Õpilasmalev kodulehel http://www.malev.ee.

Kindlasti tasub enne tutvuda ka registreerimise meelespeaga. SA Õpilasmalev tuletab meelde, et registreerimine käib kiiruse põhimõttel – kes ees, see sees. Seetõttu tasub noortel eelnevalt endale otsida sobiv rühm ja ka varuvariandid. Samuti olla valmis täitma motivatsiooniküsimustikku.

Kõikide registreerunute andmed salvestuvad SA Õpilasmalev andmebaasis. Kui isegi juhtub, et kohe soovitud rühma ei pääsenud, siis kohtade vabanemisel võetakse soovijaga ühendust.