27.04.2022

Pealinna esimene kogukondlik parandustöökoda tuleb Põhja-Tallinna

Kopli Rahvamaja hoovis algasid ehitustööd, mille käigus muudetakse vanad garaažid kogukonna parandustöökojaks. Puidutöökoda avatakse juunikuus.

Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul algas läinud aastal Kopli 93 hoovis uus elu avaliku linnaaiana. “Valmiv parandustöökoda annab  võimaluse lisaks aiandusele tegeleda ka puidutööga. Lisaks parandustöökoja loomisega seotud ehitustöödele nagu näiteks katuse väljavahetamine ja tänapäevase elektrisüsteemi paigaldamine, toimuvad väiksemad ehitustööd ka Kopli Rahvamaja peahoones. Seal on plaanis katuse lekkekohtade, vihmaveesüsteemide, samuti uste- ja aknaavade  remont ning konserveerimine,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap. 

Tallinna Salme Kultuurikeskuse direktori Sten Svetljakovi sõnul varustatakse parandustöökoda esialgu üldlevinud puidutööriistadega ja peamiselt keskendutaksegi puidutööle. „KIK projekti raames võetakse tööle ka parandustöökoja meister, mis tähendab, et töökoda on võimalik kasutada ka inimestel, kes ei ole kunagi ühegi tööriistaga kokku puutunud. Me ei pea alati purunenud asju ära viskama ja kõigil inimestel ei pea kodus olema erinevaid tööriistu asjade parandamiseks, vaid parandustöid on võimalik läbi viia üheskoos ja ühiste tööriistadega,“ ütles Sten Svetljakov.

Ehitustöid teostab Aruna-Ehitus OÜ ja omanikujärelvalvet Keskkonnaprojekt OÜ. Parandustöökoda valmib 2022. aasta juunis. Ehitustööde kogumaksumus on 164 698 eurot.

Endise Kopli rahvamaja territooriumil tegutseb nüüd Kopli 93 kogukonnakeskus, mille tegevustega saab tutvuda Kopli 93 Facebooki lehel www.facebook.com/Kopli93. Kogukonnakeskus kuulub Tallinna Salme kultuurikeskuse koosseisu. 

Parandustöökoja loomist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ringmajanduse programmi raames, mille eesmärk on toetada maapõueressursside säästlikku kasutamist, maastike korrastamist, maapõueteabe korrastamist ja levitamist. Sihiks on ka maavarade uurimisest, kaevandamisest ja kasutamisest tingitud keskkonnamõju vähendamine, ringmajanduse mudelite teke, ringmajanduse valdkonna teadlikkuse tõstmine ning jätkusuutliku tarbimise ja tootmise lahenduste väljatöötamine.

Foto: ehitusjärgus tulevane parandustöökoda

Uudise rubriigid: