29.12.2020

Pealinna ilutulestikud lubavad hajutatust

Tallinn korraldab aastavahetuse ilutulestikud nagu varasemalt kavandatud – eri paikades üle linna. Mitme ilutulestiku korraldamise eesmärk on tagada turvalisus ning võimalus minna vaatama ilutulestikku kodu lähedale ja samas hoida üksteisest piisavat distantsi.

Linnapea Mihhail Kõlvart paneb inimestele südamele järgida distantsi hoidmise nõuet ning vältida suuremas grupis kogunemist. „Kuues linnaosas toimuvad ilutulestikud lubavad tulevärki imetleda kodu lähedalt või isegi koduaknast,“ ütles Kõlvart. „Nii püüame vältida suuremaid rahvakogunemisi. Munitsipaalpolitsei ja turvafirmad teevad koostööd politseiga, et ohutusnõudeid meelde tuletada.“

Linnapea sõnul soovib linn eri paigus toimuvate ilutulestikega pakkuda alternatiivi omaalgatuslikele aastavahetuse kogunemistele, kus ohutuse ja vajalike abinõude järgimist keegi ei ohja.

Aastavahetuse ilutulestikud toimuvad Haaberstis Õismäe tiigi ääres, Lasnamäel Lindakivi platsi läheduses ja Tondiloo pargis, Kesklinnas Reidi tee ääres, Põhja-Tallinnas Stroomi rannas, Pirital Teletornist ja Mustamäel Männi pargis.

Uudise rubriigid: